A Pilisi Parkerdő az „Újszülöttek erdeje” program keretében huszonöt hektárnyi új erdőt telepített a Budapest körüli agglomerációban. A telepítést a jövő generációk egészséges környezetének megteremtése és az ország klímasemlegességi céljainak elérése motiválta – számolt be a Pilisi Parkerdő. A kormány által 2020-ban elfogadott Klíma- és Természetvédelmi Akciótervének megfelelően ugyanis 2030-ig minden évben legalább 10 facsemetét kell ültetni az országban születendő minden gyermek után.
az erdőgazdaságok részvételével, amit a Központ Statisztikai Hivatal által közzétett születési adatok határoznak meg. Mivel Pest megyében több mint 27 ezer újszülött látta meg a napvilágot 2018-ban, az elmúlt hónapokban a Pilisi Parkerdő közel 26 hektár erdőtelepítést végzett Budajenő, Nagykovácsi, Visegrád, Ráckeve, Pomáz, Pécel és Galgamácsa térségében.
Az ültetés során ügyelnek arra, hogy őshonos, a klímaváltozás hatásainak ellenálló fafajokat telepítsenek, illetve arra is, hogy növeljék a táj természetességét, diverzitását és élőhelyi változatosságát – mondta Mészáros Péter, a Pilisi Parkerdő szóvivője. Ezért
de a változatos erdőkép és a biológiai sokféleség érdekében vadgyümölccsel, juharral és kőrissel is elegyítették az állományt.
Az Újszülöttek Erdeje Program kialakítására és további állami erdőtelepítésekre az Innovációs és Technológiai Minisztérium és az Agrárminisztérium együttműködésben kétmilliárd forintot biztosított az ország Európai Unió Emisszió-kereskedelmi Rendszer klímakvóta értékesítési bevételeiből.
A kvóta értékesítésből fásítási mintaprogram is megvalósul. Ennek keretében telepített közel 2,5 hektáron új cser- és kocsánytalan tölgyerdőt Bajnán a Pilisi Parkerdő.