A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kimutatásai alapján a lap arról ír, hogy tavaly nagyjából 2500 főzőberendezést vettek nyilvántartásba, a legtöbbet közülük Borsodban, de Pest megyében, Szabolcsban és Veszprém megyében is nagy volt a kereslet. Az otthoni pálinkafőzésből származó állami bevétel nyolcvanmillió forint körül mozgott.
Az adóhivatal kimutatásból az is kiderül, hogy tavaly sokan csak a gyümölcscefre elkészítéséig jutottak el, a főzést már inkább szakemberre bízták, nagyjából 8,3 millió liter ötvenfokos pálinkának megfelelő párlatot készítettek el ügyfeleiknek a főzdék.
Egy kupica reggelire, abból bajod nem lehet?


Százával vásárolták tavaly az otthoni pálinkafőzéshez szükséges berendezéseket, így az elmúlt években már majdnem 24 ezer üstöt vettek nyilvántartásba a helyhatóságok. A bérfőzdék pedig az elmúlt évben több mint nyolcmillió liter párlatot állítottak elő – írja a Magyar Idők szerdán.
Új információkat közölt Orbán Viktor a budapesti békecsúcsról: forródrót Trumppal – máris Magyarországra figyel az egész világ
A nagyhatalmak hazánkban vethetnek véget a háborúnak.
Így is lehet: most jelentette be a vidéki nagyváros polgármestere, 30 százalékkal csökkentik a parkolási díjakat – Budapesten is erre várnak
Több száz parkolóhelyen csökken az óránkénti parkolási díj.
Kutya a poggyászban: váratlan döntést hozott az Európai Unió Bírósága – erre kell odafigyelni, ha repülőgéppel utazunk
Az ítélet egy elveszett kutya ügyéből indult, és precedenst teremthet a jövőbeli állatszállítási vitákban.
Itt van Putyin reakciója a budapesti csúcstalálkozóra: új részletek derültek ki, rögtön megszületett a fontos döntés
Donald Trump javasolta a helyszínt, Putyin pedig azonnal támogatta, miközben a magyar kormány kész a tárgyalások befogadására.
Ismét megrohamozták a magyarok Horvátországot – ezért ez a kedvenc úti célunk
Idén is megrohamozták a magyar turisták a horvát tengerpartot.
Így alakul át az ország pár éven belül – nemsokára a főváros agglomerációja Egerig is kitolódhat
Országszerte alakulnak új gazdasági térségek, hosszú távon pedig a határon túlra is kiterjedhetnek ezek a területek. A vidék már nemcsak falvakból áll, hanem egyre terebélyesedő térségekből.