AGROKÉP
    • Gazdálkodás
      • Növénytermesztés
      • Állattenyésztés
      • Erdőgazdálkodás
      • Kertészet
    • Élelmiszer
      • Feldolgozás
      • Élelmiszerbiztonság
    • Input
      • Agrárgépek
      • Növényvédelem
      • Talajerő-gazdálkodás
    • Borászat
    • Pénz
      • Pályázatok
      • Támogatások
    • Közélet
      • Események
      • Külföldi hírek
    • Világgazdaság
    keresés
    Oldal kiválasztása

    Címke:

    rövid ellátási lánc
    Közélet

    2023. november 12.

    Újabb könnyítés a kistermelőknek
    Az agrártárca könnyíti a kis mennyiségű élelmiszer-előállítás, valamint értékesítés higiéniai feltételeit – közölte közösségi oldalán Nagy István agrárminiszter.
    Állattenyésztés

    2023. október 13.

    Nagy István: nehéz legyőzni a nagyüzemi állattartást el nem fogadó álromantikát
    A miniszter az állatjólét komfortnövelő szerepét hangsúlyoztta, Győrffy balázs, a NAK elnöke pedig az Ukrajnából vámmentesen érkező termékek káros hatásairól is beszélt a Tojás Világnapja alkalmából tartoitt rendezvényen.
    Pályázatok

    2021. október 25.

    Rövid ellátási lánc: év végéig pályázhatnak az élelmiszeriparosok és a borászok
    Módosult a „VP3-4.2.1-4.2.2-19 A Rövid Ellátási Lánchoz (REL) kapcsolódó beruházások támogatása az élelmiszeripar és a borászat területén” című felhívás 4.3-as pontja, melynek értelmében a támogatási kérelmek benyújtására 2021. december 31-ig van lehetőség️. A jelenlegi szakasz benyújtási ideje: 2021.08.11. – 2021.11.10. Az utolsó szakasz benyújtási ideje pedig 2021.11.11-én indul, és a módosítás szerint 2021.12.31-éig tart.
    Pályázatok

    2021. október 17.

    Fontos határidő közeleg a REL beruházások támogatásánál
    • Döntött a nagy nyugat-európai multi: Magyarországot választotta, vidéken fejleszt gyárat – rögtön száznál is több állás jön létre
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Döntött a nagy nyugat-európai multi: Magyarországot választotta, vidéken fejleszt gyárat – rögtön száznál is több állás jön létre

      Szijjártó Péter szerint a beruházás a helyi ipar és a szakképzett munkaerő fejlődését is szolgálja.

    • Romba dőlt Brüsszel energiaterve, Ukrajnának köszönhetik: egyetlen dróntámadás elég volt, hogy megbénítsa a legnagyobb beszállítót
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Romba dőlt Brüsszel energiaterve, Ukrajnának köszönhetik: egyetlen dróntámadás elég volt, hogy megbénítsa a legnagyobb beszállítót

      Az orosz energiahordozók leváltását célzó brüsszeli politika látványosan megbukott: a függőség megmaradt, csak a címkéje változott.

    • Meggondolta magát Európa egyik legzöldebb országa: nem elég a napelem és a szél, atomerőműveket kezd építeni – "Ezt látnunk kell"
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Meggondolta magát Európa egyik legzöldebb országa: nem elég a napelem és a szél, atomerőműveket kezd építeni – "Ezt látnunk kell"

      Kis moduláris atomreaktorokkal egészítenék ki a gyengélkedő hálózatot.

    • Jó hír az IT-szektorban: nem tűntek el az állások a mesterséges intelligencia miatt, de jelentősen átrendezte a béreket
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Jó hír az IT-szektorban: nem tűntek el az állások a mesterséges intelligencia miatt, de jelentősen átrendezte a béreket

      A mesterséges intelligencia nem csökkentette a keresletet, inkább újrarendezte a béreket és az elvárásokat.

    • Zelenszkijnél valami elpattant: ukrán katonai segítséget ajánlott a NATO-nak – „Majd mi szétlőjük az orosz hajókat Grönlandnál”
      VilággazdaságKözélet
      Zelenszkijnél valami elpattant: ukrán katonai segítséget ajánlott a NATO-nak – „Majd mi szétlőjük az orosz hajókat Grönlandnál”

      Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Davosban élesen bírálta az európai biztonsági politikát, és nevetségesnek nevezte 30–40 katona küldését Grönlandra. Az ukrán elnök szerint Európa nem várhatja tovább az Egyesült Államok álláspontjának változását.

    • Vissza kell szerezni a kontrollt Brüsszeltől: Orbán Balázs elmondta, nem nagy ár a napi egymillió euró a migránsok távol tartásáért, de tudnánk hasznosabb dolgokra költeni ezt a pénzt
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Vissza kell szerezni a kontrollt Brüsszeltől: Orbán Balázs elmondta, nem nagy ár a napi egymillió euró a migránsok távol tartásáért, de tudnánk hasznosabb dolgokra költeni ezt a pénzt

      A jelenlegi uniós és nemzetközi jogi keretek fenntarthatatlan pénzügyi terheket rónak a tagállamokra.

    Miről olvasnál most?

    Agrárgépek
    Állattenyésztés
    Borászat
    Élelmiszer
    Élelmiszerbiztonság
    Erdőgazdálkodás
    Események
    Feldolgozás
    Gazdálkodás
    Input
    Kertészet
    Közélet
    Külföldi hírek
    Növénytermesztés
    Növényvédelem
    Pályázatok
    Pénz
    Talajerő-gazdálkodás
    Támogatások
    • Gazdálkodás
    • Élelmiszer
    • Input
    • Borászat
    • Pénz
    • Közélet
    • Világgazdaság
    • Adatvédelmi tájékoztató
    • Felhasználási feltételek
    • Impresszum
    • Médiaajánlat
    Az agrokep.hu kiadója a Mediaworks Hungary Zrt. © minden jog fenntartva.

    Kövess minket!