AGROKÉP
    • Gazdálkodás
      • Növénytermesztés
      • Állattenyésztés
      • Erdőgazdálkodás
      • Kertészet
    • Élelmiszer
      • Feldolgozás
      • Élelmiszerbiztonság
    • Input
      • Agrárgépek
      • Növényvédelem
      • Talajerő-gazdálkodás
    • Borászat
    • Pénz
      • Pályázatok
      • Támogatások
    • Közélet
      • Események
      • Külföldi hírek
    • Világgazdaság
    keresés
    Oldal kiválasztása

    Címke:

    Gabonatermesztők Országos Szövetsége GOSZ
    Gazdálkodás

    2024. szeptember 13.

    Gyulatanyán górcső alá kerül a hazai gabonapiac
    Petőházi Tamás szerint, a hazai gazdálkodóknak muszáj lesz változtatni bizonyos agrotechnikai dolgokban, a Gabonatermesztők Országos Szövetsége példaként a tőszámcsökkentést említette, de a vízkímélő talajművelés fontosságára is felhívta a figyelmet.
    Gazdálkodás

    2024. május 2.

    Beállt a szakma mögé az MBH Bank
    Szövetségben az agráriummal: közösen ad választ a piac kihívásaira a szakmai szervezetekkel az MBH Bank.
    Gazdálkodás

    2023. szeptember 4.

    Közzétették a fajtakísérleti eredményeket
    Véget ért a Gabonatermesztők Országos Szövetsége, a Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács, valamint a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara országos őszi búza és őszi káposztarepce posztregisztrációs fajtakísérlete, amelynek eredményeit a szervezők közzé is tették.
    Gazdálkodás

    2022. szeptember 7.

    Elérhetőek az országos őszi búza és repcekísérlet eredményei
    Elkészült az országos őszi búza és őszi káposztarepce posztregisztrációs fajtakísérletének értékelése. Az objektív felmérés eredményeit minden gazdálkodó számára elérhetővé tették a szervezők.
    • Üzemanyagárak: ez most hidegzuhany, Kármán András világosan megüzente az autósoknak, hogy ne is számítsanak a kormány segítségére − „Ennél többet nem lehet tenni”
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Üzemanyagárak: ez most hidegzuhany, Kármán András világosan megüzente az autósoknak, hogy ne is számítsanak a kormány segítségére − „Ennél többet nem lehet tenni”

      A piac belőtte az árakat.

    • A németek csak ámulnak a magyarokon: annyira népszerű a debreceni BMW-gyár modellje, hogy hamarosan egy bűvös határt is átléphet a megrendelések száma
      VilággazdaságCégvilág
      A németek csak ámulnak a magyarokon: annyira népszerű a debreceni BMW-gyár modellje, hogy hamarosan egy bűvös határt is átléphet a megrendelések száma

      Mérföldkőhöz érkezett a német gyártó elektromos átállása, miközben a debreceni gyár egyre nagyobb szerepet kap a vállalat globális stratégiájában.

    • Fontos részleteket árult el az NVVH működéséről Unger Anna − „A jogállami megoldás nem az, hogy átmegyek Felcsútra és azt mondom, hogy Mészáros Lőrinc jöjjön velem”
      VilággazdaságKözélet
      Fontos részleteket árult el az NVVH működéséről Unger Anna − „A jogállami megoldás nem az, hogy átmegyek Felcsútra és azt mondom, hogy Mészáros Lőrinc jöjjön velem”

      Sokan szkeptikusak a személyével kapcsolatban.

    • Titkos tárgyalások Moszkvában: Zelenszkij is megszólalt, de szokatlanul keveset mondott – mindenki találgatja, miért ment a CIA igazgatója Oroszországba
      VilággazdaságKözélet
      Titkos tárgyalások Moszkvában: Zelenszkij is megszólalt, de szokatlanul keveset mondott – mindenki találgatja, miért ment a CIA igazgatója Oroszországba

      Volodimir Zelenszkij szerint Washington megosztott Ukrajnával bizonyos információkat az elmúlt napok orosz-amerikai tárgyalásairól.

    • Bayer-csőd: csak most derült ki, hogy nem állnak meg a határnál az építőipari óriás gondjai – több romániai projektje is befuccsolhat
      VilággazdaságCégvilág
      Bayer-csőd: csak most derült ki, hogy nem állnak meg a határnál az építőipari óriás gondjai – több romániai projektje is befuccsolhat

      A Bayer Construct magyarországi pénzügyi problémái már nem csak Budapestet érinthetik: a csoportnak kiterjedt erdélyi érdekeltségei vannak.

    • Sorban nyitják meg az aszály miatt a pénzcsapokat Európában, a magyar gazdák erre hiába várnak
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Sorban nyitják meg az aszály miatt a pénzcsapokat Európában, a magyar gazdák erre hiába várnak

      Több uniós ország is jelentős nemzeti forrást mozgósítot a gazdák és az állattartók megsegítésére. Magyarorzág egyelőre nem biztosít többletforrást a gazdák megsegítésére.

    Miről olvasnál most?

    Agrárgépek
    Állattenyésztés
    Borászat
    Élelmiszer
    Élelmiszerbiztonság
    Erdőgazdálkodás
    Események
    Feldolgozás
    Gazdálkodás
    Input
    Kertészet
    Közélet
    Külföldi hírek
    Növénytermesztés
    Növényvédelem
    Pályázatok
    Pénz
    Talajerő-gazdálkodás
    Támogatások
    • Gazdálkodás
    • Élelmiszer
    • Input
    • Borászat
    • Pénz
    • Közélet
    • Világgazdaság
    • Adatvédelmi tájékoztató
    • Felhasználási feltételek
    • Impresszum
    • Médiaajánlat
    Az agrokep.hu kiadója a Mediaworks Hungary Zrt. © minden jog fenntartva.

    Kövess minket!