Az IWC az egyik legnagyobb borverseny a világon, és a bírálata is a legrigorózusabb. A többfordulós folyamatban az éremre jelölt borokat három bizottság értékeli, legalább 10, komoly szakmai múlttal rendelkező zsűritag részvételével. A versenyre évente több mint 15 ezer bort neveznek a világ majdnem 50 országából, közülük mindössze 500 kap aranyérmet és ezek újrakóstolásával választják ki a Trófea díjasokat, amelyek tehát a legjobbak közül is a legjobbak. A Tornai Pincészet mindhárom nevezett borát díjazták: a Trófea mellett a 2017-es Top Selection Grófi Juhfark aranyérmes, a 2016-os Prémium Juhfark pedig bronzérmes lett. És még két sokatmondó adat: aranyérmes boraik 95 pontot kaptak a maximális 100-ból, így két borral is ott vannak a világ legjobb 150 tétele között.
Mellettük Magyarországról csak tokaji édes bor kapott aranyat: a Patricius Borház, a Vaxco Vineyards és a Royal Tokaji Borászat.
Rákaptak a Somlóira Londonból


2016. május 17. – Magyarországon példa nélküli, és a világon is ritka eredményt ért el a Tornai Pincészet azzal, hogy a korábbi sorozat után a 2017-es Top Selection Grófi Hárslevelű borukkal megszerezték a negyedik International Wine Challenge Trophy díjukat. Mellettük három tokaji bor kapott még aranyat.
Hivatalos: új gyorsétterem jelenik meg Magyarországon, de ennek ára van – jól ismert a tulajdonos
A Tóth testvérek közölték, hogy sokszor jobban inspirálja őket az alkotási vágy, mint maga az üzemeltetés. Újabb Simon's Burgert azonban nem nyitnak, mert nem voltak megelégedve a működésükkel.
Így védekezik Magyarország a pusztító aszály ellen: a kormány szakított a múlttal, új fejezet nyílik a mezőgazdaságban – itt vannak az első eredmények
az árvíz már nem csupán katasztrófát, hanem lehetőséget is jelent.
Ez váratlan: új uniós ország kezdte el támadni Orbán Viktort – ez történik a háttérben
Bulgária az észak-macedónok EU-integrációja kapcsán más álláspontot képvisel, mint Magyarország.
Az államtitkár kimondta: Magyarországnak a világ összes pénzét ki kell fizetnie, ha életbe lép az EU legújabb terve az oroszok ellen
A lakosság számára többszörös gáz- és áramdíjat jelentene.
Újabb iparág buktatta le Oroszország és Kína szövetségét: Moszkvának és Pekingnek nincs szükségre másra, csak egymásra – főhet a feje a világnak
Moszkva erőteljesen függ Pekingtől, miközben éppen kereskedelmének diverzifikálásár törekszik.
Hiába minden, nem ússza meg a német autóipar: már az egyik legnagyobb beszállító is megkezdi a tömeges kirúgásokat
A német autóipari beszállító eddig a munkaórák csökkentésével előzte meg a leépítéseket, de a dolgozók nem akarják meghosszabbítani a megállapodást.