Megjelent a Magyar Közlönyben a vízgazdálkodásról szóló törvény módosítása, miszerint mentesül a vízgazdálkodási bírság megfizetése alól az a létesítő vagy üzemeltető, aki 2018. december 21. megelőzően engedély nélkül vagy engedélytől eltérően létesített vagy üzemeltet felszín alatti vízkivételt biztosító vízilétesítményt, ha a vízjogi fennmaradási engedélyezési eljárást 2020. december 31-ig kérelmezi. A legalizálás szabályozásának egyszerűsítését illetően további egyeztetések folynak idén a jogalkotóval.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) még 2016-ban kezdeményezte azt a törvénymódosítást, miszerint illegálisan kialakított kutakat bírságmentes lehessen engedélyeztetni az illetékes vízügyi hatóságoknál. Az akkor életbelépett moratóriumot megelőzően azt a vízhasználót, aki vízjogi engedély nélkül hozott létre vízkivételt biztosító létesítményt, a vízügyi hatóság kötelezhette a kivételezés megszüntetésére vagy felfüggesztésére, illetve magának a kútnak az átalakítására, és indokolt esetben annak megszüntetésére. Ezen kívül akár 1 millió forintig terjedő bírságot is ki lehetett szabni a vétkesre.
A NAK által 2016-ban indítványozott törvénymódosítás amellett, hogy eltörölte a fentiekben részletezett szankciókat, lehetővé tette, hogy a legálissá vált kutak tulajdonosai európai uniós pályázatokon is indulhassanak. A visszajelzések alapján számos gazdálkodó élt a lehetőséggel. Az uniós források biztonságos lehívása érdekében most a NAK kezdeményezésére a moratórium 2020. december 31-ig történő meghosszabbítását is törvénybe iktatták.
Nesze neked téli álom, a Wall Streeten megint a medve az úr
Éves szinten mínuszba fordult a Dow.
A háztartások ma már szinte képtelenek meglenni tévé és internet nélkül egy felmérés szerint
A válaszadók többsége még többet is hajlandó lenne fizetni az internetért, ha jobb szolgáltatást kapna.
Biden nem létező összegekből támogatná Ukrajnát, legalábbis ezzel nyugtatja az európai szövetségeseit
A költségvetésben nem szerepel olyan összeg, amit Ukrajnának küldhetne, de Joe Biden akkor is megígérte, hogy küldenek segélyt Kijevnek.
A világűrt is teleszemeteljük: az USA-ban először büntettek az űrszemét miatt
Az űrben keringő hulladék veszélyeztetheti az űrhajók és műholdak fellövését.
Még 10 milliárd euró kellene az EU-nak, de nagyon sürgősen, ám ehhez minden tagállam támogatása szükséges
Ukrajnára is költenének az extra pénzből.
Egy éve zárt be a miskolci Ellipsum Élményfürdő és most se látni mikor nyithat újra
Nem látni mikor nyithat újra a miskolci Ellipsum.