Az ellenőrzés-sorozat középpontjában ezúttal is a szezonálisan népszerű termékek, valamint az azokat előállító- és forgalmazó helyek állnak. A növényi termékeknél a szakemberek kiemelten vizsgálják majd a primőr, azok közül is főleg a gyorsan romló zöldségeket és gyümölcsöket, mint például a szamócát.
Országszerte március 25-től április 22-ig tart idén a tavaszi élelmiszerlánc-ellenőrzés sorozat. Az akciót a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) koordinálja, a vizsgálatokat a Nébih és a kormányhivatalok szakemberei végzik.
„A szezonális ellenőrzések több mint egy évtizedes múltra tekintenek már vissza hazánkban. Az akciók közös jellemzője, hogy átláthatóak: az érintett termékköröket és célterületeket egyaránt előre nyilvánosságra hozzuk, hisz az elsődleges célunk, hogy az esetleges hibákat még az ellenőrzések előtt javítsák az érintettek. A szakemberek számára sem az a fő szempont, hogy minél több bírságot szabjanak ki, hanem, hogy a megnövekedett forgalom mellett is rendezett árusító helyeken biztonságos termékeket tehessenek kosarukba a vásárlók. Tapasztalataink szerint a szezonális ellenőrzések hatása egyre jobban érvényesül. Az előállítók, forgalmazók számítanak a vizsgálatra, így nagyobb körültekintéssel járnak el.” – fogalmazott az akció kapcsán Zsigó Róbert államtitkár.
Az ellenőrzés-sorozat során a hagyományosan népszerű termékek közül többek között sonka, tojás, bor, különféle édességek, valamint szezonális zöldségek és gyümölcsök is górcső alá kerülnek. Az ezeket előállító- és forgalmazó helyeken, valamint piacokon és vásárokon is feltűnnek majd a hatósági szakemberek.
Sonka, tojás, csokinyúl a középpontban


2019. március 25. – Mától indult a tavaszi szezonális élelmiszerlánc ellenőrzés. A Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár által elrendelt országos akció a húsvéti ünnepek végéig, azaz április 22-ig tart.
Vámháború: napi egymilliárd dollár az adu a kínai elnök kezében az amerikaiakkal szemben
A tarifák ellenére nőtt egyes kínai termékek importja.
Százhalombattai tűz: a Mol bejelentette, tényfeltáró munkacsoport kezdett vizsgálódni a finomítóban – most a szakértőkön múlik minden
A tűzeset után a szakértők felmérik, mely berendezések menthetők, és előkészítik a helyreállítást.
Kereszttűzben a turisták a magyarok egyik kedvenc üdülőhelyén, szigorú intézkedéseket hoztak
Leszámolnának a túlturizmussal.
Ez a hatalmas tranzakció alapjaiban változtathatja meg a szépségipart
Bivalyerős márkák cserélnek gazdát.
Túl vagyunk az Otthon Start csúcspontján? – mostantól aki kapja, marja
Beáll a piac, de legyünk résen – a döntésen milliók múlnak.
Emeletes vonatok száguldhatnak a Csalagúton át kétmilliárd euróból
Megvan a megállapodás.