AGROKÉP
    • Gazdálkodás
      • Növénytermesztés
      • Állattenyésztés
      • Erdőgazdálkodás
      • Kertészet
    • Élelmiszer
      • Feldolgozás
      • Élelmiszerbiztonság
    • Input
      • Agrárgépek
      • Növényvédelem
      • Talajerő-gazdálkodás
    • Borászat
    • Pénz
      • Pályázatok
      • Támogatások
    • Közélet
      • Események
      • Külföldi hírek
    • Világgazdaság
    keresés
    Oldal kiválasztása

    Címke:

    orosz-ukrán háború hatása a mezőgazdaságra
    Közélet

    2023. július 24.

    „Sokan meghalhatnak”
    Ezt az ENSZ segélyszervezetének vezetője nyilatkozta a fekete-tengeri gabonával kapcsolatos megállapodás vége után. Fórián Zoltán, az Erste Agrár Kompetencia Központ vezető agrárszakértője cikksorozata forró nyomon követi a gabonapiaci fejleményeket, most ismét fontos híreket és következtetéseket oszt meg az olvasókkal.
    Közélet

    2023. július 4.

    A gabonafolyósó megmentése érdekében az EU feloldhatja a szankciókat egy orosz bank ellen
    Új fejlemény a fekete-tengeri gabonafolyósó ügyében: egy uniós lépés megvédheti a megállapodást. Fórián Zoltán, az Erste Agrár Kompetencia Központ vezető agrárszakértője elemzi a helyzetet.
    Közélet

    2023. június 27.

    Bezárul a gabonafolyosó?
    Hogyan tovább gabonapiac a fekete-tengeri gabonafolyosó várható bezáródása után, és különösen, hogyan alakul a magyar gabona piaci helyzete? Fórián Zoltán, az Erste Agrár Kompetencia Központ vezető agrárszakértője cikkében ezeket a kérdéseket boncolgatja.
    Közélet

    2023. május 13.

    Háború és lopás: kiknek a kezében vannak az ukrán termőföldek?
    Háború, fegyverek, gabonaimport: a legfontosabb témák, ami miatt Ukrajna a címlapokra került az elmúlt időszakban. Dr. Cseh Tibor András, a Magosz főtitkára cikkében bemutatja az ukrán agrártermelés mögött álló erőket.
    Közélet

    2023. március 14.

    Növekszik a feszültség a búzapiacon
    Hosszú ideje esnek a búzaárak a világpiacon, Magyarországon pedig a nemzetközi hatásokat az ukrán import és a magas készletek erősítik. Mire számíthatunk a nemzetközi és a hazai búzapiacon? – ezt válaszolja meg cikkében Fórián Zoltán, az Erste Agrár Kompetencia Központ vezető agrárszakértője.
    • Csányi Sándor kihúzhatja magát: élete formájában az OTP – záporoznak az elismerések, a csúcson túl is folytatódhat a rali
      VilággazdaságPénz- és tőkepiac
      Csányi Sándor kihúzhatja magát: élete formájában az OTP – záporoznak az elismerések, a csúcson túl is folytatódhat a rali

      Történelmi csúcsra értek a legnagyobb magyar bank részvényei, miközben az OTP megítélése kiváló a szakma, a befektetők és az elemzők körében is.

    • Megint elesett az M1-es, több helyen is gondok vannak
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Megint elesett az M1-es, több helyen is gondok vannak

      Baleset és építési munkák miatt torlódik a forgalom az M1-es autópálya több szakaszán - közölte honlapján vasárnap a Magyar Közút Nonprofit Zrt.

    • Megjelent az álláshirdetés: nyolcszázezres fizetésért keresnek embereket, hogy megvédjék Moszkvát – tapasztalat nem kell, a légkör kifejezetten családias
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Megjelent az álláshirdetés: nyolcszázezres fizetésért keresnek embereket, hogy megvédjék Moszkvát – tapasztalat nem kell, a légkör kifejezetten családias

      Komoly lehet a gond, ha már Oroszország legnagyobb álláshirdető portálján keresnek embereket, hogy drónkezelőként védjék meg Moszkva légterét az ukrán támadásoktól. A munkakörben szerzett tapasztalat nem fontos, a fizetés kiemelkedő, a légkör családias.

    • Megugrott az iPhone-összeszerelő bevétele, de még korai az öröm – Irántól is függ az alkatrészpiac sorsa
      VilággazdaságPénz- és tőkepiac
      Megugrott az iPhone-összeszerelő bevétele, de még korai az öröm – Irántól is függ az alkatrészpiac sorsa

      Várakozáson felüli, 40 százalékos negyedéves bevételbővülésről számolt be a Foxconn.

    • Döbbenetes számokat tettek közzé: az EU legidősebb vasúti járművein zötykölődnek a magyarok – „évtizedekkel öregebbek, ez egyenesen botrányos”
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Döbbenetes számokat tettek közzé: az EU legidősebb vasúti járművein zötykölődnek a magyarok – „évtizedekkel öregebbek, ez egyenesen botrányos”

      A közlekedési és fejlesztési miniszter szerint évtizedes lemaradásban van a vasút, a környező örszágokban is jobb a helyzet.

    • XXL méretű szélerőművet kénytelenek lebonatni alig két és fél év után – Magyarország éppen nagy szélenergia-programra készül
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      XXL méretű szélerőművet kénytelenek lebonatni alig két és fél év után – Magyarország éppen nagy szélenergia-programra készül

      Felbecsülhetetlen károkat hozhat a szélerőmű telepítési program.

    Miről olvasnál most?

    Agrárgépek
    Állattenyésztés
    Borászat
    Élelmiszer
    Élelmiszerbiztonság
    Erdőgazdálkodás
    Események
    Feldolgozás
    Gazdálkodás
    Input
    Kertészet
    Közélet
    Külföldi hírek
    Növénytermesztés
    Növényvédelem
    Pályázatok
    Pénz
    Talajerő-gazdálkodás
    Támogatások
    • Gazdálkodás
    • Élelmiszer
    • Input
    • Borászat
    • Pénz
    • Közélet
    • Világgazdaság
    • Adatvédelmi tájékoztató
    • Felhasználási feltételek
    • Impresszum
    • Médiaajánlat
    Az agrokep.hu kiadója a Mediaworks Hungary Zrt. © minden jog fenntartva.

    Kövess minket!