AGROKÉP
    • Gazdálkodás
      • Növénytermesztés
      • Állattenyésztés
      • Erdőgazdálkodás
      • Kertészet
    • Élelmiszer
      • Feldolgozás
      • Élelmiszerbiztonság
    • Input
      • Agrárgépek
      • Növényvédelem
      • Talajerő-gazdálkodás
    • Borászat
    • Pénz
      • Pályázatok
      • Támogatások
    • Közélet
      • Események
      • Külföldi hírek
    • Világgazdaság
    keresés
    Oldal kiválasztása

    Címke:

    Nemzeti Földügyi Központ
    Közélet

    2023. június 14.

    Folytatódik a földértékesítési program
    Június 22. és július 14. között lehet licitálni az árveréseken a 10 hektárnál nagyobb területű földekre az illetékes Kormányhivatalok kijelölt helyszínein – közölte az Agrárminisztérium. Ezzel párhuzamosan folytatódik a 10 hektárnál kisebb területű állami földek értékesítése is.
    Közélet

    2023. május 20.

    Állami földek értékesítése: júniusban indulnak az árverések
    A tíz hektár fölötti területek értékesítésével folytatódik az állami földértékesítési program. Mire kell ügyelni, hol vannak a mindent eldöntő részletek – ezeket ismerteti Dr. Cseh Tibor András, a Magosz főtitkára, aki cikksorozatának első részében az árverések legfontosabb tudnivalóit veszi sorra.
    Közélet

    2023. május 19.

    Újra lesznek földárverések, több mint húszezer hektárt hirdetnek meg
    A kis – és közepes gazdaságokat és a helyi termelők földhöz juttatását támogatandó a tíz hektárt meghaladó állami földrészleteket értékesítik – közölte az agrártárca.
    Közélet

    2022. december 10.

    Jövőre a tíz hektárnál nagyobb területekkel folytatódik az állami földek eladása
    Sokféle lehetőséget és opciót kínál az új, 2023 és 2027 közötti uniós támogatási időszakban a közös agrárpolitika (KAP) – mondta Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium államtitkára egy keszthelyi rendezvényen. Elhangzott az is, hogy a várakozásokkal ellentétben főként nem a bérlők vásárolták meg a meghirdetett földterületeket.
    Pályázatok

    2022. november 7.

    Többezer hektár állami erdő, gyümölcsös és szőlő kerülhet magánkézbe
    Újabb üteméhez érkezett a tíz hektár alatti állami földek értékesítése: ezúttal főként erdő, gyümölcsös, szőlő és fásított területekre, valamint vegyes művelési ágú földekre lehet ajánlatot tenni.
    • Ítéletet mondtak a német gazdaságról: nem erre várt Magyarország – „Aki a válság lezárásában reménykedett, 2026-ban is csalódni fog”
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Ítéletet mondtak a német gazdaságról: nem erre várt Magyarország – „Aki a válság lezárásában reménykedett, 2026-ban is csalódni fog”

      Derűlátás jellemző a szolgáltatási szektorban, különösen a bankoknál és a biztosítóknál. A német gazdaságban fontos szerepet betöltő autóiparban romlik a helyzet.

    • Orbán Viktor váratlant húzott: komolyan bekezd a miniszterelnök, nem csak a magyar sajtó lesz érintett
      VilággazdaságKözélet
      Orbán Viktor váratlant húzott: komolyan bekezd a miniszterelnök, nem csak a magyar sajtó lesz érintett

      A miniszterelnök a következő évet azzal kezdi, hogy órákon át válaszol a nemzetközi és magyar sajtó kérdéseire.

    • Rákaptak a japánok a medvére, gyilkos fenevadak húsáért tolonganak az éttermekben
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Rákaptak a japánok a medvére, gyilkos fenevadak húsáért tolonganak az éttermekben

      A medvehús kulináris kalandot ígér a vendégeknek és bevételi forrást az éttermeknek, ugyanakkor a halálos medvetámadások száma aggasztóan nő.

    • Geopolitikai kockázatokat áraz az olajpiac – a Trump–Zelenszkij-találkozó csak a sor eleje, bőven van ok az aggódásra
      VilággazdaságPénz- és tőkepiac
      Geopolitikai kockázatokat áraz az olajpiac – a Trump–Zelenszkij-találkozó csak a sor eleje, bőven van ok az aggódásra

      Az ukrajnai patthelyzet csak az egyik tényező.

    • Miért fontos tényező a munkavállalók öröme egy vállalat számára? (X)
      VilággazdaságHirdetés
      Miért fontos tényező a munkavállalók öröme egy vállalat számára? (X)

      A vállalatok pontosan mérik azt, amit igazán fontosnak tartanak: növekedést, hatékonyságot, ügyfél-elégedettséget és produktivitást. Egy tényező azonban rendszeresen kimarad a mutatók közül, pedig közvetlen hatással van mindegyikre – ez pedig a munkahelyi öröm. Ha valóban az emberek jelentik egy szervezet legnagyobb értékét, akkor ideje komolyan venni azt is, hogyan érzik magukat a mindennapi munkájuk során.

    • Itt van Magyarország új fővárosa: ezrével nőhetnek ki a földből az új lakások, a kezek a start gombon – berobbanthatják a Főnixet, ami mindent megváltoztathat
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Itt van Magyarország új fővárosa: ezrével nőhetnek ki a földből az új lakások, a kezek a start gombon – berobbanthatják a Főnixet, ami mindent megváltoztathat

      Debrecen lakosságszáma már 2025 elején növekedést mutatott, és az ipari üzemek munkaerőre, oktatásra, képzésre gyakorolt hatása miatt további bővülés várható.

    Miről olvasnál most?

    Agrárgépek
    Állattenyésztés
    Borászat
    Élelmiszer
    Élelmiszerbiztonság
    Erdőgazdálkodás
    Események
    Feldolgozás
    Gazdálkodás
    Input
    Kertészet
    Közélet
    Külföldi hírek
    Növénytermesztés
    Növényvédelem
    Pályázatok
    Pénz
    Talajerő-gazdálkodás
    Támogatások
    • Gazdálkodás
    • Élelmiszer
    • Input
    • Borászat
    • Pénz
    • Közélet
    • Világgazdaság
    • Adatvédelmi tájékoztató
    • Felhasználási feltételek
    • Impresszum
    • Médiaajánlat
    Az agrokep.hu kiadója a Mediaworks Hungary Zrt. © minden jog fenntartva.

    Kövess minket!