AGROKÉP
    • Gazdálkodás
      • Növénytermesztés
      • Állattenyésztés
      • Erdőgazdálkodás
      • Kertészet
    • Élelmiszer
      • Feldolgozás
      • Élelmiszerbiztonság
    • Input
      • Agrárgépek
      • Növényvédelem
      • Talajerő-gazdálkodás
    • Borászat
    • Pénz
      • Pályázatok
      • Támogatások
    • Közélet
      • Események
      • Külföldi hírek
    • Világgazdaság
    keresés
    Oldal kiválasztása

    Címke:

    Magyar Édességgyártók Szövetsége
    Élelmiszer

    2024. december 2.

    Felturbózott csokimikulások az alapanyagárak hullámvasútján
    A szállítók innovációval, a fogyasztók alkalmazkodással és kísérletezéssel válaszolnak az árak, a költségek és a törvényi szabályozás változásaira, mutatott rá évzáró sajtóeseményén a Magyar Édességgyártók Szövetsége, ahol kiderült az is, milyen ízkombinációval kényeztet Az Év Szaloncukra.
    Élelmiszer

    2023. december 1.

    Fügés-diós lett az év szaloncukra
    Drágultak idén a szaloncukrok, amit a kakaó és a cukor drágulása okozott. Tavalyi csökkent az édességfogyasztás, a szaloncukroké stagnált, egyedül a csokimikulások forgalma emelkedett.
    Élelmiszer

    2023. július 7.

    Csökken az édességfogyasztás, de az ostyapiac bővülhet
    Szűkülő piaccal számolnak az édességgyártók, de a jégkrém és a nassolni való ostyák és kekszek fogyasztásának még a globális felmelegedés is kedvez.
    Élelmiszer

    2022. november 24.

    Forraltboros lett az év szaloncukra – három szem után még nem jelez a szonda
    Az átlagosnál kisebb mértékben emelkedett idén a szaloncukor ára, de az édességgyártók arra számítanak, hogy a háztartásonkénti egy kilós fogyasztás némileg csökken.
    Élelmiszer

    2022. november 18.

    Hiába van már aranygaluskás is, a zselés szaloncukor fogy a legjobban
    Egy magyar háztartás évente átlagosan egykilónyi szaloncukrot vásárol, leginkább a zselés, marcipános, kókuszos, karamellás és csokoládékrémes fajtát – derül ki a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara körképéből. A költségnövekedés idén ezt a piacot is sújtja.
    • Iszonyú hírt közölt Putyin a magyarokkal az orosz gázról, éppen ettől tartott Orbán Viktor: "Ezt a veszélyt mi kezeljük"
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Iszonyú hírt közölt Putyin a magyarokkal az orosz gázról, éppen ettől tartott Orbán Viktor: "Ezt a veszélyt mi kezeljük"

      Magyarország azokkal az ukránokkal áll most szemben a kőolajblokád ügyében, akik korábban felrobbantották az Északi Áramlat földgázvezetéket, míg a Török Áramlatot fel akarták robbantani – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Szigetszentmiklóson. Ezt egy friss beszélgetésre hivatkozva közölte, amit Putyin orosz elnökkel folytatott.

    • Új balhé tört ki az éjjel a horvátok és a magyarok között: a Janaf máris nekirontott a Molnak, rögtön veszélybe került az olajszállítás tesztje – „Nem egyezünk bele”
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Új balhé tört ki az éjjel a horvátok és a magyarok között: a Janaf máris nekirontott a Molnak, rögtön veszélybe került az olajszállítás tesztje – „Nem egyezünk bele”

      Hamarosan kezdetét veszi az Adria vezeték tesztje, de egy dologban nem jutottak dűlőre.

    • Karácsony Gergely a fejéhez kap: ítéletet mondott a nagy amerikai hitelminősítő Budapestről – ez már a bóvlinál is rosszabb
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Karácsony Gergely a fejéhez kap: ítéletet mondott a nagy amerikai hitelminősítő Budapestről – ez már a bóvlinál is rosszabb

      Nincs vége, még rosszabb jöhet.

    • Totálisan megijedtek az ukránok az aranykonvoj lebukása miatt, megtörhet Zelenszkij olajblokádja: már azt számolgatják, kibírja-e a gazdaságuk a magyar-szlovák csapásokat
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Totálisan megijedtek az ukránok az aranykonvoj lebukása miatt, megtörhet Zelenszkij olajblokádja: már azt számolgatják, kibírja-e a gazdaságuk a magyar-szlovák csapásokat

      Kijev ráébredt, hogy a zsarolás nekik nagyobb károkat okoz.

    • Végérvényes: megépül a Balaton új autópályája, életet lehelnek belé – rákötik az úthálózatra a nyugati medencét – térkép
      VilággazdaságKözélet
      Végérvényes: megépül a Balaton új autópályája, életet lehelnek belé – rákötik az úthálózatra a nyugati medencét – térkép

      Kulcsfontosságú infrastrukturális fejlesztések indulnak.

    • Ez az elektromos autó kell most mindenkinek Európában: annyi a megrendelés, hogy nem tudják leállítani a gyárat – "Ilyen még nem volt"
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Ez az elektromos autó kell most mindenkinek Európában: annyi a megrendelés, hogy nem tudják leállítani a gyárat – "Ilyen még nem volt"

      A Volvo új elektromos SUV-ja, az EX60 iránt óriási az érdeklődés Európában, így a rendelések sokkal gyorsabban fogynak, mint várták.

    Miről olvasnál most?

    Agrárgépek
    Állattenyésztés
    Borászat
    Élelmiszer
    Élelmiszerbiztonság
    Erdőgazdálkodás
    Események
    Feldolgozás
    Gazdálkodás
    Input
    Kertészet
    Közélet
    Külföldi hírek
    Növénytermesztés
    Növényvédelem
    Pályázatok
    Pénz
    Talajerő-gazdálkodás
    Támogatások
    • Gazdálkodás
    • Élelmiszer
    • Input
    • Borászat
    • Pénz
    • Közélet
    • Világgazdaság
    • Adatvédelmi tájékoztató
    • Felhasználási feltételek
    • Impresszum
    • Médiaajánlat
    Az agrokep.hu kiadója a Mediaworks Hungary Zrt. © minden jog fenntartva.

    Kövess minket!