AGROKÉP
    • Gazdálkodás
      • Növénytermesztés
      • Állattenyésztés
      • Erdőgazdálkodás
      • Kertészet
    • Élelmiszer
      • Feldolgozás
      • Élelmiszerbiztonság
    • Input
      • Agrárgépek
      • Növényvédelem
      • Talajerő-gazdálkodás
    • Borászat
    • Pénz
      • Pályázatok
      • Támogatások
    • Közélet
      • Események
      • Külföldi hírek
    • Világgazdaság
    keresés
    Oldal kiválasztása

    Címke:

    Kulik Zoltán Vitafort
    Gazdálkodás

    2024. július 24.

    A gyenge kukoricatermés miatt még nem borul a takarmánypiac, de nagyobb szerepe lesz a búzának
    Éppen elég lehet az idei kukoricatermés a hazai felhasználásra, de az exportkötések miatt minden bizonnyal importra is szükség lesz. Kulik Zoltán, a takarmánypiacon meghatározó Vitafort Zrt. vezérigazgatója azzal számol, hogy a keverékekben részben búzával helyettesítik majd a drágább kukoricát.
    Állattenyésztés

    2024. február 28.

    Megújította együttműködését a Vitafort és a Tej Terméktanács
    Ismételten megújította együttműködési megállapodását a Vitafort Első Takarmánygyártó és Forgalmazó Zrt. és a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács. A Vitafort Zrt. 2012 decembere óta kiemelt pártoló tagja a Tej Terméktanácsnak.
    Input

    2023. szeptember 27.

    Közép-Európa legmodernebb takarmányüzemét adták át Dabason
    Kétéves tervezés és ugyanennyi ideig tartó kivitelezés után adták át Dabason a Vitafort Zrt. új takarmánygyártó üzemét, amely Közép-Európában a legmodernebb, és a cég exportpiaci terjeszkedését is szolgálja.
    Gazdálkodás

    2023. szeptember 7.

    Kulik Zoltán: fordulat jöhet a tejpiacon, ismét jövedelmező lesz a tejtermelés
    Ismét növekedhet a nyers tej átvételi ára, a csökkenő takarmányárak pedig lehetőséget adnak arra, hogy ismét jövedelmet hozzon a tejtermelés – mondta Kulik Zoltán, a Vitafort Zrt. vezérigazgatója, aki a Világgazdaságnak beszélt új üzemükről is, amelyet ebben a hónapban avatnak.
    Állattenyésztés

    2023. június 9.

    A második félévben már jelentősen csökken az állattenyésztők önköltsége
    A szűkülő állatállomány következtében nagyot zsugorodott Európában a takarmánypiac, sok keverő meg is szűnt. A gabona- és a takarmányárak csökkenése azonban olcsóbbá teszi az állatok hizlalását, és bár ha alacsony a gabona ára, visszaesik a takarmánygyártók forgalma, az idei év más lehet, mert a termelők szabadulni próbálnak a terményüktől.
    • Januári rezsistop: máris itt a fordulat, nem csak azokra vonatkozik, akikről eddig tudtunk  – nem ismert részletet árult el Nagy Márton
      VilággazdaságKözélet
      Januári rezsistop: máris itt a fordulat, nem csak azokra vonatkozik, akikről eddig tudtunk – nem ismert részletet árult el Nagy Márton

      Fontos részleteket közölt a rezsistop kapcsán a nemzetgazdasági miniszter.

    • Zelenszkij mégis elhagyja a fagyos Kijevet, Davosba tart, miután Trump  elintézte a fontosabb ügyet
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Zelenszkij mégis elhagyja a fagyos Kijevet, Davosba tart, miután Trump elintézte a fontosabb ügyet

      Korábban még menekült a találkozó elől Trump.

    • Hiába stabil az áramellátás, a felszín alatt sok a baj
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Hiába stabil az áramellátás, a felszín alatt sok a baj

      Új alaperőművek nélkül marad a magas ár és az importfüggés.

    • Brutális, mit művelnek a napelemek Európában, ebben a magyarok is vastagon benne vannak: itt a bizonyíték, hogy földgáz nélkül nem megy
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Brutális, mit művelnek a napelemek Európában, ebben a magyarok is vastagon benne vannak: itt a bizonyíték, hogy földgáz nélkül nem megy

      Történelmi fordulat következett be az uniós energiatermelésben 2025-ben.

    • Januári rezsistop: bejelentést tett az MVM, azonnal leállította a számlázást – ezt kell most tennie az ügyfeleknek
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Januári rezsistop: bejelentést tett az MVM, azonnal leállította a számlázást – ezt kell most tennie az ügyfeleknek

      Az MVM azonnal reagált Orbán Viktor bejelentésére.

    • Ilyen csőd még nem volt Németországban: 40 évig bírta az óriáscég, most fizetésképtelen - 2000 ember kerülhet utcára
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Ilyen csőd még nem volt Németországban: 40 évig bírta az óriáscég, most fizetésképtelen - 2000 ember kerülhet utcára

      A csőd több mint száz üzletet érint.

    Miről olvasnál most?

    Agrárgépek
    Állattenyésztés
    Borászat
    Élelmiszer
    Élelmiszerbiztonság
    Erdőgazdálkodás
    Események
    Feldolgozás
    Gazdálkodás
    Input
    Kertészet
    Közélet
    Külföldi hírek
    Növénytermesztés
    Növényvédelem
    Pályázatok
    Pénz
    Talajerő-gazdálkodás
    Támogatások
    • Gazdálkodás
    • Élelmiszer
    • Input
    • Borászat
    • Pénz
    • Közélet
    • Világgazdaság
    • Adatvédelmi tájékoztató
    • Felhasználási feltételek
    • Impresszum
    • Médiaajánlat
    Az agrokep.hu kiadója a Mediaworks Hungary Zrt. © minden jog fenntartva.

    Kövess minket!