A Varga Pincészet ma megkezdte a Csabagyöngye szőlő szüretelését a Balaton déli partján. Már hagyománynak számít, hogy minden évben Ordacsehiben indul a szüret.
Varga Máté Péter, a Varga Pincészet társtulajdonosa és kereskedelmi vezetője összegezte az idei tapasztalatokat: “ A 2021-es évjárat rendkívül lassan és vontatottan indult. A sokat tapasztalt szőlészek sem emlékeznek rá, hogy ennyire későre esett volna a szőlővirágzás. A hűvös májusnak köszönhetően volt időszak, amikor úgy tűnt, három hetes lemaradásban vagyunk a korábbi évekhez képest. Júniusban azonban gyors változás következett és alig győztük követni a növények fejlődését. Az 1901 óta mért hőmérsékleti adatok alapján a mögöttünk álló két nyári hónap a dobogón végzett. Az idei június a harmadik legmelegebb, a július pedig a legmelegebb hónap volt Magyarországon a múlt század eleje óta. Csapadék szempontjából sokáig vízhiánnyal küzdöttünk. Az elmúlt két hétben érkezett meg a várva várt eső, ami kedvezett a bogyók növekedésének. Mindent összevetve mennyiség szempontjából közepes, minőség szempontjából pedig kifejezetten szép évjáratot zárhatunk ennél a fajtánál.” A szüretelt mennyiség idén várhatóan 180 000 kg lesz, melyet 12 hektárról vásárol meg a Varga Pincészet. A Csabagyöngyéből készült bor üde, friss, gyümölcsös. Kiváló fröccs alapanyag, de önmagában fogyasztva is nagy élmény a kóstolása. Ez az a fajta, mely leginkább megőrzi a szőlő eredeti ízét még bor korában is.
Nehezen indult a 2021-es év, mégis szép lesz a szüret
2021 augusztus 17. – Európa szerte minden évben Magyarország nyitja meg a szüreti időszakot a Csabagyöngye betakarításával. Idén a legkorábban érő szőlőfajta az elmúlt néhány év érési tendenciáihoz képest egy héttel később ért meg a szüretre. Hagyományosan a Csabagyöngyéből készül Európa első újbora, amely már szeptemberben elérhető lesz a boltok polcain.
Rendkívüli: ilyen nincs, a román után a legnagyobb magyar kőolajfinomító is kigyulladt – megszólalt a Mol, videón a százhalombattai tűz
A Mol tulajdonában álló Dunai Finomítót gyulladt ki.
Devizahiteles perek: Orbán Viktor fontos kérést fogalmazott meg a parlamentben – változhat a jelzálogrendszer
A devizahitelek ügye ismét napirendre került az Országgyűlésben.
Budapesti békecsúcs: megkérdezték Orbán Viktortól, beviszi-e Trump és Putyin elé Kárpátalja autonómiáját? – azonnal megérkezett a miniszterelnök válasza
Történelmi pillanat lehet a Budapestre tervezett orosz-amerikai csúcstalálkozó.
Vége a találgatásoknak: felajánlotta az első európai ország Putyinnak, hogy átengedi a légterén a budapesti békecsúcsra – így érkezik majd Ferihegyre az orosz elnök
Bulgária engedélyt adhat Putyinnak az áthaladásra.
Hivatalos döntés: újabb nagy autógyár áll le a jövő héten Európában, ez már közel van Magyarországhoz – senkinek se kell a modellje
A szakszervezet szerint a munkavállalókat nem megfelelően tájékoztatták, miközben a cég a keresletcsökkenést okolja.
Máris gondban van a debreceni BMW-gyár: nem tudják teljesíteni a megrendeléseket – sorba kell állni az iX3-ért
Az új elektromos iX3 modell elképesztő érdeklődést váltott ki, és már az első hat hétben több mint háromezer rendelés érkezett csak Németországból.