Sokan kíváncsiak arra, hogy a mesterséges technológia használata a termelésben valóban fokozza-e a termelékenységet és megtérül-e a használata. A kínaiak megadták a választ, méghozzá számszerűsített eredményekkel: az intelligens technológia akár háromszoros termésmennyiség növekedést, és jobb megtérülést tesz lehetővé a hagyományos termesztési módszerekkel szemben. A World Economic Forum beszámolója alapján az eredményhez a két termesztésfajta összecsapására volt szükség az epertermesztés versenyszámában.
Hogy kiderüljön, a mesterséges intelligencia vagy a hagyományos termesztési módszerek a termékenyebbek és gazdaságosabbak, Kínában megrendezték a Pinduoduo (Kína legnagyobb agrár-technológiai platformja) nevű intelligens mezőgazdasági versenyt, amelynek során a mesterséges technológia adatelemzése, intelligens érzékelői és üvegházi automatizálása segítette az „adattudós” csapatokat a hagyományos termesztést alkalmazó csapatokkal szemben. Mindez négy hónapig tartott.
A mesterséges intelligencia pedig hatalmas termelékenység növekedést eredményezett; a kínai gazdák versenyében a gépek nyertek.
A megmérettetés során, amelynek szervezésében a Kínai Mezőgazdasági Egyetem és az ENSZ is részt vett, az volt a technológiai csapatok legnagyobb előnye, hogy
A verseny segített a hagyományos gazdálkodóknak és az adattudósoknak jobban megérteni egymás munkáját, és azt, hogy miként tudnának együttműködni mindenki előnyére – mondta a Zhi Duo Mei csapat vezetője, Cheng Biao, aki a vetélkedőt követően még egy céget is alapított, hogy technológiájával mezőgazdasági szövetkezeteknek segítsen, hisz óriási volt az érdeklődés a csapat iránt.