Rácz András hozzátette: a tárca célja, hogy a következő, 2027-ig tartó uniós költségvetési ciklusban 37 milliárdnyi fejlesztés valósulhasson meg összesen 60 ezer hektár területű vizes élőhelyen. A világnap idei témája a biodiverzitás, az államtitkár ezzel kapcsolatban kifejtette: az Agrárminisztérium kiemelt figyelmet fordít a biológiai sokszínűség megőrzésére, a klímaváltozás elleni küzdelemre, ezért is indította el a tárca többek között az országfásítási programját, amelynek célja, hogy Magyarország erdőterületeinek arányát 21 százalékról 24 százalékra emelje.
Az államtitkár kiemelte, hogy a légköri szén-dioxid megkötésében az erdők mellett a gyepeknek és a vizes élőhelyeknek is óriási szerepük van. A vizes élőhelyek ellensúlyozzák az árvizek, az aszály és az időjárási szélsőségek okozta problémákat. Rácz András emlékeztetett arra, hogy 2020-ban lejár a nemzetközi, az uniós és a magyar biodiverzitási stratégia is, ezután összegzik az elvégzett munkát, és meghatározzák a további célokat.
1971. február 2-án az indiai Ramsar városában írták alá az egyezményt, amelyben a kormányok felelősséget vállalnak a vizes élőhelyek védelméért. Az egyezmény ekkor még csak a vízimadarak védelméről szólt, de mára már nemcsak a fajokat védi, hanem a komplett ökoszisztémát. Rácz András kiemelte: az egyezményhez 171 ország csatlakozott, Magyarország 1979-ben, és azóta 29 területet jelölt a ramsari listára 243 410 hektár kiterjedésben, amelyben a Kárpát-medence összes jellemző vizes élőhelye megtalálható. (MTI/AM Sajtóiroda)
Több mint 20 milliárd forintból 40 ezer hektárnyi vizes élőhely újult meg
- Mennyire tartjuk indokoltnak a globális segítségnyújtást – a HAND Szövetség felmérte (x)
11 évvel a korábbi adatokhoz képest jelentősen nőtt a magyar lakosság tájékozottsága arról, hogy a világszerte előforduló katasztrófahelyzetekben Magyarország is rendszeresen segítséget nyújt a bajba jutott országoknak – derült ki a HAND Nemzetközi Humanitárius és Fejlesztési Civil Szövetség és a Medián közös kutatásából. A válaszadók szerint ugyanakkor az ún. fejlődő országokban zajló események nincsenek közvetlen hatással Magyarországra, és nem is tartják prioritásnak az ottani történések nyomon követését. A HAND Szövetség a magyar EU-elnökség idején valósítja meg szemléletformáló projektjét.
- Brüsszel is ráeszmélt, hogy fontos a határvédelem
Szigorúbb ellenőrzést vezetne be a Bizottság.
- Elképesztő, mennyi pénzt gyűjtött a Harris-kampány
Alig több mint ét hónap alatt jött össze a hihetetlen összeg.
- Még gazdagabbak lettek a szlovák szupergazdagok
Közben ráadásul egyre többen vannak.
- Továbbment a befagyasztott orosz vagyon fedezte uniós gigahitel, Ukrajna fellélegezhet
Hamarosan Ukrajna megkaphatja a G7 nyári találkozóján elfogadott támogatást.
- Számolgat Ausztria, fel fog szökni az áram ára a háztartásoknak – zölden drágább
Az ok egyszerű: a hálózatokat át kell alakítani, és ennek a költségét a lakosság fizeti meg.