Az iskolagyümölcs programban csaknem 2300 iskola, több mint 535 ezer tanulója, míg az iskolatej programban csaknem 2700 oktatási intézmény több mint 446 ezer tanulója vesz részt. Összesen 7,46 milliárd forintot fordít a kormány iskolatej-, iskolagyümölcs- és iskolazöldség-programra a 2021-2022-es tanévben – közölte kedden Vácon, sajtótájékoztatón az agrárminiszter. Nagy István elmondta, a pénz nagy része, 6,7 milliárd forint nemzeti forrásból származik, 1,76 milliárd forint pedig uniós forrásból. Csak az iskolatej programban, 19 beszállító által, tejegyenértékben számolva 13 millió liter tej, a gyümölcs és zöldség programban pedig, 34 szállító közreműködésével, mintegy 50 millió adag termék kerül kiosztásra.
Aki már kóstolta a friss és egészséges magyar gyümölcsök ízét az soha nem felejti az élményt. Fontos, hogy ez a kötödés minél előbb kialakuljon. Ezért is indult útjára az országos iskolatej, az iskolagyümölcs és az iskolazöldség program. Az egészséges táplálkozásra történő nevelésnek legfontosabb helyei az oktatási intézményeink
– erre híva fel a figyelmet Nagy István agrárminiszter Rétvári Bence államtitkár úrral közösen Vácon, az Árpád Fejedelem Általános Iskolában.
A programokban felhasznált élelmiszerek mennyisége már a hazai élelmiszeripar szempontjából is érzékelő „stabilizáló erőt” jelent – jegyezte meg Nagy István. A gyerekeknek ezen a csatornán 19 beszállítótól összesen 13 millió liter tejet osztanak ki, továbbá 34 szállítótól csaknem 50 millió adag gyümölcsöt, illetve zöldséget. „Magyarország erős” a jó minőségű, egészséges élelmiszerek előállításában, ezért a kormány kiemelt célja ezek fogyasztásának ösztönzése – hangoztatta a miniszter, hozzáfűzve: fontos a gyermekek hozzászoktatása a gyümölcsök és zöldségek napi fogyasztásához és a rendszeres tejiváshoz.
Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára, a térség KDNP-s országgyűlési képviselője arról beszélt, hogy a kormány az elmúlt időszakban igyekezett mindhárom programot megerősíteni, például azzal, hogy az iskolatej esetében a költségkeretet 600 millió forintról 6 milliárd forintra emelte 10 év alatt. Ezek a programok már az iskolában segítik a gyerekek egészséges életre nevelését – fűzte hozzá az államtitkár.