Miért fontos a növényeink vizsgálata? Hiába ismerjük alaposan a talajban lejátszódó jelenségeket, a talaj tápanyag szintjeit, azokból a növényi anyagcserére és a növény tápláltsági állapotára nem feltétlenül kapunk választ. A közvetlen válaszért magát a növényt kell megkérdezni. A növényanalízis megmutatja, hogy a talajban elérhető tápelemekből a növény mennyit, és egymáshoz viszonyítva milyen arányban vett fel. Ezért célszerű a talajok mellett a rajtuk termő növényeket is vizsgálni.
A megfelelő időben vett növényminta a gyors döntések megalapozásához is segítséget nyújthat – levéltrágya, fejtrágya alkalmazásának szükségessége –, valamint megkereshető az esetleges ok arra vonatkozóan, hogy a talajban elégségesnek vélt tápanyagokat a növény miért nem tudja saját fejlődésére fordítani.
Fontos hangsúlyozni a megfelelő mintavételi időt, mivel a tenyészidőszak alatt a növényi részek tápelemtartalma változik. Általánosan elmondható, hogy a szakemberek a gyakorlatban azokat az időszakokat határozták meg optimális mintavételi időszakként, amelyekben az adott növény tápelemtartalma hosszabb-rövidebb ideig nagyjából állandó. Az egyes kultúrákban ajánlott mintavételi időszakokról és a szakszerű mintavételről a NAK Levélmintavételezési útmutatót állított össze, amely elérhető a falugazdász irodákban, valamint elektronikusan letölthető a nak.hu/szolgaltatasok/labor oldalon.
A levél- illetve növénymintákat nem kell messzire szállítani, hiszen a NAK falugazdászainál a talajvizsgálatok mellett már helyben, gyorsan igényelhetőek ezek a vizsgálatok is! (NAK)
A mesterséges intelligencia már a légkondicionálóból is tanul
Az algoritmus offline állapotban is interaktívan tanul, hatalmas adatforgalom nélkül.
Venezuelában megölték a Nyúlként emlegetett Carlos Gomezt
Venezuela egyik legkeresettebb bűnözőjét a hatóságok már hónapok óta nyomon követték.
Újabb földrengés volt Törökorszában
Közép-Törökországot 4,7-es erősségű földrengés rázta meg szombaton hajnalban. Az Európai Mediterrán Szeizmológiai Központ (EMSC) honlapján szereplő adatok szerint a földrengés epicentruma 16 kilométerre a 81 ezer lakosú Elbistántól délnyugatra volt, 2 kilométeres mélységben. Károkról vagy áldozatokról nem érkezett jelentés.
Orosz–ukrán háború 395. nap – friss hírek
Az orosz erők folytatták a szárazföldi támadásokat Bahmut térségében, és március 24-ig erősödtek a városban és környékén.
Kiderült, hogyan kárpótolja az állam a háborúban megsemmisült ingatlanok tulajdonosait
A lakásállomány megsemmisüléséből eredő károkat 54 milliárd dollárra értékelik.
Óraátállítás: Néhány vonat és busz közlekedése is módosul
A nyári időszámítás március 26-án, vasárnap kezdődik, az órákat hivatalosan hajnali kettőkor három órára állítják előre.