Az Európai Bizottság kristálytisztán látja, hogy az ukrán gabona dömpingje mekkora károkat okoz Magyarországnak és a többi kelet-európai államnak. A május 23-ai brüsszeli demonstrációnk után viszont maga az uniós agrárbiztos is arról beszélt, hogy az európai gazdáknak tűrnie kell a piactorzító importot, mivel ez egy Ukrajnának nyújtott háborús támogatás – mondta a Világgazdaságnak adott interjúban Jakab István, a Magosz elnöke, az Országgyűlés alelnöke. Hozzátette: arra persze már nem tér ki a brüsszeli kommunikáció, hogy az ukrán földek jelentős részét amerikai és nyugat-európai cégek használják, és az egész nem szól másról, mint hogy az ő terményeiknek kell piacot találniuk. Annyira „jól” működött az éhező országoknak létrehozott szolidaritási folyosó, hogy minden második tétel itt maradt az Európai Unióban, a háború előtthöz képest többezerszeresére növelve az Ukrajnából érkező importot – mutatott rá. JakabIstván szerint mindezért nincs min csodálkozni azon, hogy ilyen körülmények között az európai terményárak gyakorlatilag lefeleződtek, és most már jócskán az önköltség alatt vanna. A Világgazdaság kérdésére válaszolva kitért a földadó kérdésére is. Mint mondta, ezzel a lehetőséggel 127 település korábban is élt, de általában a gazdákkal egyeztetve, jellemzően a helyben lakó termelőknek mentességet biztosítva, a befolyt adóból pedig a külterületek rendbetételét finanszírozva. Ami viszont Hódmezővásárhelyen és más ellenzéki településeken történt, az mindent elmond arról, hogy a baloldal milyen jövőt szánna a magyar gazdáknak. Mindenféle egyeztetés nélkül, diktátumként kényszerítették rá az akaratukat a vidéki emberekre, s az igen magasra szabott adóból egy forintot sem forgattak vissza a termelők jogos igényeire, így például a külterületi utak rendbetételére vagy a csatornarendszerek karbantartására.
Jakab István: az Európai Bizottság látja, de nem kíván érdemben foglalkozni az általa okozott kárral
Az Európai Bizottság látja, de nem akarja észrevenni, milyen súlyos gondokat okozott a kelet-közép-európai gazdálkodóknak azzal, hogy dömpingszerűen engedte megjelenni piacaikon az ukrán gabonát – mondta a Világgazdaságnak adott exkluzív interjújában Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek elnöke, az Országgyűlés alelnöke. Hozzátette: így nem meglepő, hogy az európai terményárak gyakorlatilag lefeleződtek. Kiemelt sikerként könyvelhető el szerinte az, hogy a parlament a napokban megtiltotta a termőföld adóztatását.
- Magyarország legyűrte, Szerbia még küzd az inflációval – árkartell van a háttérben?
A jegybank gyanúja miatt egy árkartell is fékezi az infláció csökkenését. A szerb fogyasztói árak októberben a harmadik leggyorsabb ütemben nőttei Európában.
- Üvegvisszaváltás: van egy nagy probléma – nem hagyja annyiban a Mohu
Visszaváltó automata csak helyi partnerrel telepíthető.
- Oroszország egyértelműsített: ha NATO-katonák jelennek meg Ukrajnában, az háborút jelent
Az oroszok nem értik, mit nem mondanak érthetően.
- Leválás az orosz olajról: cáfol a Mol
Bacsa György szerint Magyarország és szomszédai egyelőre nem tudnak meglenni orosz olaj nélkül
- Cristiano Ronaldo, Beckham és Zidane egykori öltözőszekrényére is licitálhatunk egy aukción
Az árverésen összesen 24 olyan szekrény kerül kalapács alá, amelyet korábban a Real Madrid futballistái használtak.
- Több részre szakadt a fővárosi agglomeráció ingatlanpiaca: óriásiak az árkülönbségek
Kiköltözési hullám most nincs, de tavalyhoz képest 26 százalékkal több tranzakció volt.