AGROKÉP
    • Gazdálkodás
      • Növénytermesztés
      • Állattenyésztés
      • Erdőgazdálkodás
      • Kertészet
    • Élelmiszer
      • Feldolgozás
      • Élelmiszerbiztonság
    • Input
      • Agrárgépek
      • Növényvédelem
      • Talajerő-gazdálkodás
    • Borászat
    • Pénz
      • Pályázatok
      • Támogatások
    • Közélet
      • Események
      • Külföldi hírek
    • Világgazdaság
    keresés
    Oldal kiválasztása

    Címke:

    ukrán agrártermékek importja
    Közélet

    2024. április 17.

    Szalmonellás csirkehús: az ukrán import a fogyasztókat is veszélyezteti
    Gyökeres fordulatra van szükség az európai agrárpolitikában – nyomatékosította a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, a napokban nyilvánosságra került súlyos, emberéletet követelő, szalmonellával fertőzött ukrán csirkehús esetének apropóján.. A kamara szerint meg kell követelni, hogy az import termékekre is vonatkozzanak az uniós előírások.
    Közélet

    2023. június 27.

    Uniós szállítási támogatást javasol Nagy István az ukrán agrártermékek távol tartása érdekében
    Az Európai Bizottságnak szeptember 15-e után is meg kell hosszabbítania az ukrán gabonatermékek behozatalának tilalmát, csak így védhetjük meg ugyanis az európai gazdálkodók érdekeit – közölte Nagy István agrárminiszter.
    Közélet

    2023. június 6.

    További brüsszeli lépéseket sürgetnek az ukrán termékek ügyében a V4 agrárkamarák
    Az ukrán termékek importja miatti problémák kezeléséhez további egységes és határozott brüsszeli lépésekre van szükség – erősítették meg a Visegrádi Csoport (V4) agrárkamaráinak ülésén.
    • A divatipar feleslegéből aranybánya: nyílik az új magyarországi bolt, akár félárú termékekkel – ezért tarol a ruházati üzletlánc, olyat tesznek, amit kevesen
      VilággazdaságKiskereskedelem
      A divatipar feleslegéből aranybánya: nyílik az új magyarországi bolt, akár félárú termékekkel – ezért tarol a ruházati üzletlánc, olyat tesznek, amit kevesen

      A válság egyik legnagyobb nyertese lett: ezért terjeszkedik tovább a HalfPrice Magyarországon.

    • Elismerte Varga Mihály jobbkeze: az euróbevezetés miatt komolyan gondolkodnak az MNB-ben az inflációs célszint átírásában – "Az ember érzi, hogy egy 3 százalékos inflációs célnál, nem biztos, hogy teljesíteni tudja"
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Elismerte Varga Mihály jobbkeze: az euróbevezetés miatt komolyan gondolkodnak az MNB-ben az inflációs célszint átírásában – "Az ember érzi, hogy egy 3 százalékos inflációs célnál, nem biztos, hogy teljesíteni tudja"

      Célszerűnek tartaná Banai Péter Benő, az MNB alelnöke, ha monetáris tanács felvülvizsgálná a jegybank 3 százalékos inflációs célját – erről beszélt vasárnap este podcast műsorban. Varga Mihály alelnöke szerint az árstabilitás fontos feltétele a magyar gazdaság felzárkózásának is.

    • Irán vezetői azt hiszik, hogy sarokba szorították Trumpot, stratégiájuk azonban komoly kockázatokat rejt magában
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Irán vezetői azt hiszik, hogy sarokba szorították Trumpot, stratégiájuk azonban komoly kockázatokat rejt magában

      Irán egyelőre kitart, bár egyre több helyi elemző figyelmeztet ennek kockázataira.

    • Nagy bajban a franciák - a jövő tavaszi elnökválasztás előtt az idén még egy költségvetést is össze kéne hozni
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Nagy bajban a franciák - a jövő tavaszi elnökválasztás előtt az idén még egy költségvetést is össze kéne hozni

      A forró nyár után még forróbb ősz következhet Franciaországban.

    • Nemcsak a turisták, a helyiek is nyertek Görögország vízumprogramjával
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Nemcsak a turisták, a helyiek is nyertek Görögország vízumprogramjával

      Egyetlen könnyítés mindent megváltoztatott.

    • Döbbenetes adatokat közöltek a németek: ennyien haltak meg a hőkupola miatt - "alábecsülték a hőhullámok kockázatát"
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Döbbenetes adatokat közöltek a németek: ennyien haltak meg a hőkupola miatt - "alábecsülték a hőhullámok kockázatát"

      A hatóságok nem mérték fel kellően a veszélyeket.

    Miről olvasnál most?

    Agrárgépek
    Állattenyésztés
    Borászat
    Élelmiszer
    Élelmiszerbiztonság
    Erdőgazdálkodás
    Események
    Feldolgozás
    Gazdálkodás
    Input
    Kertészet
    Közélet
    Külföldi hírek
    Növénytermesztés
    Növényvédelem
    Pályázatok
    Pénz
    Talajerő-gazdálkodás
    Támogatások
    • Gazdálkodás
    • Élelmiszer
    • Input
    • Borászat
    • Pénz
    • Közélet
    • Világgazdaság
    • Adatvédelmi tájékoztató
    • Felhasználási feltételek
    • Impresszum
    • Médiaajánlat
    Az agrokep.hu kiadója a Mediaworks Hungary Zrt. © minden jog fenntartva.

    Kövess minket!