A Gazprom részvényei hétfőn olyan mélypontra zuhantak, amilyenre 2009 óta nem volt példa. Az orosz energiacég egykor ezermilliárd dolláros álmot kergetett, most azonban már az is kérdés, hogyan tudja pótolni az elveszített európai piacot.
Németország kedden este olyan villamosenergia-árat láthat, amilyenre korábban még nem volt példa: a másnapi piacon este 9 óra körül 615 euró/MWh-ra emelkedhet az áram ára. A történelmi rekord különösen azért figyelemre méltó, mert Európa legnagyobb megújulóenergia-rendszerével rendelkező országáról van szó.