AGROKÉP
    • Gazdálkodás
      • Növénytermesztés
      • Állattenyésztés
      • Erdőgazdálkodás
      • Kertészet
    • Élelmiszer
      • Feldolgozás
      • Élelmiszerbiztonság
    • Input
      • Agrárgépek
      • Növényvédelem
      • Talajerő-gazdálkodás
    • Borászat
    • Pénz
      • Pályázatok
      • Támogatások
    • Közélet
      • Események
      • Külföldi hírek
    • Világgazdaság
    keresés
    Oldal kiválasztása

    Címke:

    gazdaságátadásáról szóló törvény
    Gazdálkodás

    2025. január 6.

    Gazdaságátadás: megjelent a végrehajtási rendelet (1. rész)
    Újabb mérföldkőhöz érkezett a gazdaságátadási szerződés szabályozása, hiszen az év utolsó napján megjelent a végrehajtási rendelet.
    Közélet

    2023. április 30.

    A gazdaságátadás buktatói II.
    Sok szó esik róla, és a jogszabályváltoztatásoknak köszönhetően könnyebben is véghez vihető a gazdaságátadás, de a folyamatnak lehetnek buktatói. Dr. Cseh Tibor András, a Magosz főtitkára folytatja ezek bemutatását.
    Közélet

    2023. április 15.

    Buktatók a gazdaságátadásnál – íme a leggyakoribb hibák
    Sok szó esik róla, és a jogszabályváltoztatásoknak köszönhetően könnyebben is véghez vihető a gazdaságátadás, de a folyamatnak lehetnek buktatói. Dr. Cseh Tibor András, a Magosz főtitkára ezeket veszi sorra, a megoldások bemutatásával.
    Közélet

    2022. március 26.

    Mire figyeljünk a gazdaságátadási szerződésben?
    A következő időszak nagy dilemmája lesz az idős, az agrártermelést befejezni szándékozó gazdálkodóknak, hogy milyen formában adják át gazdaságukat, illetve termőföldjüket családtagjaiknak. Dr. Cseh Tibor András, a Magosz megbízott főtitkára cikkében az ezt egyértelműsítő jogszabály adta keretek között meglévő lehetőségeket mutatja be.
    Közélet

    2022. március 24.

    Hogyan készüljünk fel a gazdaságátadásra?
    Az agrárgazdaságok átadását új törvény szabályozza, amelynek hatályba lépése előtt fontos kérdéseket kell tisztázni a gazdaságátadást tervezőknek. Dr. Cseh Tibor András, a Magosz megbízott főtitkára cikke egyfajta gondolatébresztőként szolgál az átadást tervező gazdatársak számára.
    • Rendkívüli: összeomlott a béke a Közel-Keleten, bejelentette Irán a Hormuzi-szoros lezárását – újabb olalárrobbanás fenyeget
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Rendkívüli: összeomlott a béke a Közel-Keleten, bejelentette Irán a Hormuzi-szoros lezárását – újabb olalárrobbanás fenyeget

      Az amerikai légitámadásokra válaszul Irán vasárnap reggel bejelentette, hogy lezárja a Hormuzi-szorost.

    • Botrány Horvátországban: olajfolt jelent meg a tengeren a Mol-csoport horvát finomítója közelében – videó
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Botrány Horvátországban: olajfolt jelent meg a tengeren a Mol-csoport horvát finomítója közelében – videó

      A Mol-csoport horvát leányvállalata ugyanakkor jelezte, hogy komolyan vette a problémát, és megbízott egy világszerte elismert kármentesítő vállalatot.

    • Magyar Péter újabb nagy ígérete: még idén jelentős béremelést kaphat közel százezer ember
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Magyar Péter újabb nagy ígérete: még idén jelentős béremelést kaphat közel százezer ember

      Magyar Péter többször ígéretet tett a kampányban rá, hogy ha hatalmra kerül a Tisza Párt, azonnal megemelik a szociális szféra dolgozóinak bérét.

    • Milliárdokat termeltek Christopher Nolan filmjei: most jön pályafutása legdrágább alkotása – minden eddiginél nagyobbat kockáztat
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Milliárdokat termeltek Christopher Nolan filmjei: most jön pályafutása legdrágább alkotása – minden eddiginél nagyobbat kockáztat

      A jövő héten mozikba kerülő Odüsszeia minden eddiginél nagyobb vállalás a rendezőtől.

    • Trump új csodafegyvert adna Ukrajnának – csakhogy a Patriot rakéták gyártása a lehetetlennel határos
      VilággazdaságKözélet
      Trump új csodafegyvert adna Ukrajnának – csakhogy a Patriot rakéták gyártása a lehetetlennel határos

      Az amerikai elnök pontosan tisztában van azzal, hogy az ukránok nem képesek a Patriot rakéták legyártására.

    • Ezeket az országokat ránthatja magával az orosz üzemanyaghiány, a lebombázott finomítók miatti benzinkáosz – Magyarország helyzete egyértelműnek tűnik
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Ezeket az országokat ránthatja magával az orosz üzemanyaghiány, a lebombázott finomítók miatti benzinkáosz – Magyarország helyzete egyértelműnek tűnik

      Az ukrán dróntámadások hatásai már messze túlmutatnak Oroszország határain, régiós krízissé válik benzin és a dízel hiánya, miközben áruk meredeken emelkedik.

    Miről olvasnál most?

    Agrárgépek
    Állattenyésztés
    Borászat
    Élelmiszer
    Élelmiszerbiztonság
    Erdőgazdálkodás
    Események
    Feldolgozás
    Gazdálkodás
    Input
    Kertészet
    Közélet
    Külföldi hírek
    Növénytermesztés
    Növényvédelem
    Pályázatok
    Pénz
    Talajerő-gazdálkodás
    Támogatások
    • Gazdálkodás
    • Élelmiszer
    • Input
    • Borászat
    • Pénz
    • Közélet
    • Világgazdaság
    • Adatvédelmi tájékoztató
    • Felhasználási feltételek
    • Impresszum
    • Médiaajánlat
    Az agrokep.hu kiadója a Mediaworks Hungary Zrt. © minden jog fenntartva.

    Kövess minket!