Egyre hevesebb a vita a Mol NIS-felvásárlása körül: most először fogalmazott meg nyílt kritikát a vétellel szemben Dragan Dilas, a Szabadság és Igazságosság Párt (SSP) elnöke. A politikus nem csupán Aleksandar Vucic kormányát bírálta, hanem azt állította, hogy a magyar olajvállalat lenne a lehető legrosszabb vevő a szerb olajcég számára. A megszólalás azért is figyelemre méltó, mert Dilas Vucic legerősebb politikai kihívójaként és a legjelentősebb ellenzéki erő vezetője.