Új front nyílt az Európai Unió és Oroszország között az energiapolitikai háborúban. A Gazprom tulajdonában álló Északi Áramlat 2 gázvezeték üzemeltetője pert indított az Európai Unió ellen, mert szerintük jogszerűtlen az a brüsszeli döntés, mely 2027 végéig teljesen megszüntetné az orosz gázimportot az EU-ba. A tét jóval nagyobb: az ügy kimenetele befolyásolhatja Európa jövőbeli energiaellátását, az energiaárakat, valamint azokat az országokat is, melyek eddig ellenezték az orosz energiahordozók teljes kivezetését.