AGROKÉP
    • Gazdálkodás
      • Növénytermesztés
      • Állattenyésztés
      • Erdőgazdálkodás
      • Kertészet
    • Élelmiszer
      • Feldolgozás
      • Élelmiszerbiztonság
    • Input
      • Agrárgépek
      • Növényvédelem
      • Talajerő-gazdálkodás
    • Borászat
    • Pénz
      • Pályázatok
      • Támogatások
    • Közélet
      • Események
      • Külföldi hírek
    • Világgazdaság
    keresés
    Oldal kiválasztása

    Címke:

    aratás 2022
    Gazdálkodás

    2022. július 14.

    Megsült a forróságban a búza, most a túl magas sikértartalom okoz gondot a malmoknak
    Nem elég, hogy gyenge a búzatermés, a minőséggel is problémák vannak – derül ki a termelők és a feldolgozók beszámolóiból.
    Gazdálkodás

    2022. július 8.

    Elvitt másfélmillió tonna búzát az aszály
    A tavalyihoz képest jóval gyengébb hozamadatok látszanak az aratás derekán, az alföldi régiókban pedig akkora az aszálykár, hogy még az elszállt gabonaárak mellett is veszteséges lesz a szántóföldi növénytermesztés.
    Gazdálkodás

    2022. július 2.

    Folyamatosan aratnak a földeken
    Az őszi árpa aratásával június közepén kezdődtek meg a betakarítási munkálatok a földeken, és a legtöbb helyen a hónap végére már végeztek is a növény begyűjtésével. Nagy István agrárminiszter szerint félő, hogy a több hónapja tartó csapadékhiány miatt az elmúlt évekre jellemzőnél alacsonyabb terméshozam várható a kalászos gabonából.
    Gazdálkodás

    2022. június 28.

    Megfelezte az aszály az őszibúza-hozamot Békésben
    Az őszi búza hozama alig fele a tavalyinak, ráadásul a sok apró szem a vetőmag ellátottságra is kihathat majd – derül ki a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) Békés megyei igazgatósága felméréséből.
    Gazdálkodás

    2022. június 28.

    Korábban indultak a kombájnok, a hőség miatt nagyobb a tűzveszély
    Országosan is megkezdődött az aratás, az extrém meleg időjárás különös figyelmet igényel a gazdálkodóktól – közölte Nagy István agrárminiszter.
    • Magyar Péter szenzációs információt hozott ki a 12 órás kormányülésről: belegázolt a románokba, de Magyarország örülhet – "Fontos nap, fontos döntésekkel"
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Magyar Péter szenzációs információt hozott ki a 12 órás kormányülésről: belegázolt a románokba, de Magyarország örülhet – "Fontos nap, fontos döntésekkel"

      Paks újra teljes kapacitással termel, miután az elmúlt hetekben a történelmi alacsony Duna-vízállás komoly próba elé állította az erőművet.

    • Óriási dolog készül Debrecenben, döntöttek az ázsiai tulajok: átépítik a nagy akkugyárat, rengeteg pénzt fog hozi nekik – a gödi Samsung és a BMW azonnal lecsapott rá
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Óriási dolog készül Debrecenben, döntöttek az ázsiai tulajok: átépítik a nagy akkugyárat, rengeteg pénzt fog hozi nekik – a gödi Samsung és a BMW azonnal lecsapott rá

      A jelenlegi gyártósort prémium elektromos autókhoz szükséges, magas nikkeltartalmú katódanyagok előállítására készítik fel.

    • A tékozló fiú hazakullog: Harry hercegék visszatérése az Egyesült Királyságba súlyos összegekbe kerülhet a brit adófizetőknek – a lakosságnak meg is van erről a véleménye
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      A tékozló fiú hazakullog: Harry hercegék visszatérése az Egyesült Királyságba súlyos összegekbe kerülhet a brit adófizetőknek – a lakosságnak meg is van erről a véleménye

      A brit közvéleményt a családi kibékülés lehetőségénél is jobban foglalkoztatja a visszaköltözés számlája.

    • Nagyvonalú az amerikai kormány magával szemben: kereste és megtalálta a kiskaput – hiába a G7-es szankciók. túl nagy a kereslet az orosz gyémántokra, marad a különengedély
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Nagyvonalú az amerikai kormány magával szemben: kereste és megtalálta a kiskaput – hiába a G7-es szankciók. túl nagy a kereslet az orosz gyémántokra, marad a különengedély

      Meghosszabbította az amerikai pénzügyminisztérium az orosz eredetű nyers gyémántokra vonatkozó különengedélyt.

    • Elképesztő fenyegetést kapott Magyarország Oroszországtól: ez a válasz a Tisza-kormánynak, amiért megváltoztatta a külpolitikáját – Orbán Viktor alatt ez elképzelhetetlen volt
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Elképesztő fenyegetést kapott Magyarország Oroszországtól: ez a válasz a Tisza-kormánynak, amiért megváltoztatta a külpolitikáját – Orbán Viktor alatt ez elképzelhetetlen volt

      Alig derült ki, hogy Magyarország Oroszországot fenyegetésként kezeli, máris megszólalt Moszkva.

    • Hivatalos: Orbán Viktor visszatér, rögtön a mélyvízbe veti magát – beavatja a legszűkebb kört, mire készül
      VilággazdaságKözélet
      Hivatalos: Orbán Viktor visszatér, rögtön a mélyvízbe veti magát – beavatja a legszűkebb kört, mire készül

      Sokakat érdekel, mi következik.

    Miről olvasnál most?

    Agrárgépek
    Állattenyésztés
    Borászat
    Élelmiszer
    Élelmiszerbiztonság
    Erdőgazdálkodás
    Események
    Feldolgozás
    Gazdálkodás
    Input
    Kertészet
    Közélet
    Külföldi hírek
    Növénytermesztés
    Növényvédelem
    Pályázatok
    Pénz
    Talajerő-gazdálkodás
    Támogatások
    • Gazdálkodás
    • Élelmiszer
    • Input
    • Borászat
    • Pénz
    • Közélet
    • Világgazdaság
    • Adatvédelmi tájékoztató
    • Felhasználási feltételek
    • Impresszum
    • Médiaajánlat
    Az agrokep.hu kiadója a Mediaworks Hungary Zrt. © minden jog fenntartva.

    Kövess minket!