A keszegfélék közül már több fajnál is megkezdődött az idei szaporodási időszak, eddig elsősorban olyan fajok esetében, melyeket nem véd tilalmi időszak. A dévérkeszegek már hetek óta dorozsmásak, a víz felmelegedésével pedig várhatóan kezdetét veszi a fenti fajok, azaz a garda, a domolykó, a paduc, a szilvaorrú keszeg, a jászkeszeg és a márna nászidőszaka is. A hat halfaj fogási tilalma elsősorban a folyami horgászokat érinti, bár a gardának jelentős állománya él a Balatonban is.
Hazánk természetes vizeiben nagy szükség van az ívó halak védelmére, hiszen az eredményes szaporodás a következő halgenerációk záloga. Éppen ezért nem etikus ívó halakra horgászni, függetlenül attól, hogy azok tilalmi idővel védettek vagy sem. Az ívó halállomány védelme mindannyiunk közös felelőssége.
Újabb hat halfaj fogási tilalma kezdődik április 15-én
2019. április 12. – A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja a horgászok figyelmét, hogy április 15-től újabb hat halfaj fogási tilalmi ideje kezdődik el. A garda, a domolykó a paduc, a szilvaorrú keszeg, a jászkeszeg, valamint a márna fogására vonatkozó korlátozás jövő hétfőtől május 31-ig tart. Emellett április 30-ig érvényben marad a három ragadozó halfaj – a fogassüllő, a balin és a sügér – fogási tilalma is.
Mostantól sehol nincs biztonságban Putyin árnyékflottája: példátlan csapást mért Ukrajna egy orosz kőolajszállítóra – a Földközi-tengeren robbantották fel a Qendilt Ukrajna először csapott le az orosz árnyékflotta egyik tartályhajójára, a Qendilre a Földközi-tenger semleges vizein, drónokkal okozva súlyos károkat. A líbiai partoknál érte a támadás a szankciók megkerülő orosz olajszállítót.
Micsoda nap: Ukrajnának nem elég az EU 90 milliárd euró, rögtön kapott mellé még 8 milliárd dollárt – cseng a kassza Zelenszkijnél Volodimir Zelenszkij szerint ez nemcsak pénzügyi segítség, hanem világos politikai üzenet Vlagyimir Putyinnak.
Németország most tényleg megrendült: csődbe ment a legendás cég, 140 évig bírta – hiába világhírű, nincs, aki megmentse Még Paul McCartney is megszólalt.
Történelmi magyar befektetés Amerikában: olyat tett a 4iG, amit még eddig senki – beszáll a világ egyik legfelkapottabb cégébe Hosszú távú együttműködés indul el a magyar és amerikai űripari szereplők között, új dimenziókat nyitva a mikrogravitációs kutatások és az űralapú adatgazdaság terén.
Fontos bejelentést tett Lázár János minisztériuma péntek este: új megállapodás született az útdíjról – így emelkedik 2026-ban Megérte levelet írni a miniszterelnöknek.
Ez nem tartott sokáig: máris megfenyegették Magyarországot az EU-ban, mert nem szállt be az ukrán hitelbe – „Meg fogják fizetni az árát” Az EU végül megállapodott Ukrajna finanszírozásáról, de nem mindenki ünnepelhet.