Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke az ülést követő szerdai, veszprémi sajtótájékoztatón elmondta, hogy a találkozó első napján 31 kelet-közép-európai bioüzemanyag-gyártót tömörítő szervezet vezetője vett részt, akik a bioüzemanyagok bekeverési arányának növelését szorgalmazták. Álláspontjuk szerint ezzel évente több milliárd literrel csökkenthető lenne a régió olajszükséglete, a gyártás során keletkezett GMO-mentes melléktermékekkel pedig mérsékelhető lenne az importált génmódosított szójától való függőség.
Az ágazat vezetői arra tettek javaslatot, hogy a V4 országok agrárkamarái indítványozzák országuk döntéshozóinál, hogy a jelenlegi arányt mintegy megduplázva a benzin esetében 10 térfogatszázalékra, a dízel esetében pedig 7 térfogatszázalékra emeljék a bioüzemanyag arányát.
A bekeverési arány emelése növelheti a térség gazdálkodóinak versenyképességét és új munkahelyek létrehozásához járulhat hozzá – mondta az Agrárkamara elnöke.
A tanácskozás kiemelt témája volt az egyes gyümölcsök esetében évről-évre visszatérő krízisek kezelése. A résztvevők szerint a piaci anomáliáknak az ágazatot érintő szerződések rendezésével és az egyes országok intézkedéseinek összehangolásával lehetne elejét venni.
Az almapiacot érintő kérdések kezelésére munkacsoport felállításáról döntöttek – mondta a kamara elnöke.
Győrffy Balázs elmondta azt is, hogy a Közös Agrárpolitika (Kap) költségvetésének legalább a mai szinten történő megőrzése mellett érveltek az agrárkamarák vezetői, valamint a termeléshez kötött támogatások 15 százalékos mértékének megőrzését, illetve növelését szorgalmazták.
A közös agrárpolitika jövőjéről tanácskoztak a visegrádi országok agrárkamarái Veszprémben


2019. február 6. – A közös agrárpolitika jövőjéről tanácskoztak a visegrádi országok (V4) agrárkamaráinak 71. veszprémi ülésén, a szerdán zárult kétnapos egyeztetésen napirendre került a biokomponensek üzemanyagon belüli arányának növelése is.
Vámháború: napi egymilliárd dollár az adu a kínai elnök kezében az amerikaiakkal szemben
A tarifák ellenére nőtt egyes kínai termékek importja.
Százhalombattai tűz: a Mol bejelentette, tényfeltáró munkacsoport kezdett vizsgálódni a finomítóban – most a szakértőkön múlik minden
A tűzeset után a szakértők felmérik, mely berendezések menthetők, és előkészítik a helyreállítást.
Kereszttűzben a turisták a magyarok egyik kedvenc üdülőhelyén, szigorú intézkedéseket hoztak
Leszámolnának a túlturizmussal.
Ez a hatalmas tranzakció alapjaiban változtathatja meg a szépségipart
Bivalyerős márkák cserélnek gazdát.
Túl vagyunk az Otthon Start csúcspontján? – mostantól aki kapja, marja
Beáll a piac, de legyünk résen – a döntésen milliók múlnak.
Emeletes vonatok száguldhatnak a Csalagúton át kétmilliárd euróból
Megvan a megállapodás.