Ennek eredményeképpen januárban elindulhatnak azok az eljárások, melyek esetében az osztatlan közös tulajdon megszüntetése úgy történik, hogy az ingatlant egyetlen tulajdonostárs szerzi meg (bekebelezés jogintézménye). Ezen kívül a földhivatalok is januártól megkezdik az ingatlan-nyilvántartásban szereplő adatok rendezését.
A tulajdonostársak egyezségén alapuló megosztások vonatkozásában a technikai feltételek véglegesítése jelenleg zajlik, így várhatóan azok az eljárások 2021. áprilisában indulhatnak meg. (NAK/dr. Balogh B.)
2021-től indul az osztatlan közös tulajdonban álló termőföldek megosztása
2021. január 1-jén lép hatályba az osztatlan közös tulajdonban álló területek megosztásának kereteit tartalmazó törvény (2020. évi LXXI. törvény a földeken fennálló osztatlan közös tulajdon felszámolásáról és a földnek minősülő ingatlanok jogosultjai adatainak ingatlan-nyilvántartási rendezéséről).
Ez már félelem: a magyarok rávetették magukat a gázpalackokra, Szlovákiában azonban mást választottak Az iráni háború miatt fokozódik az energiapiaci bizonytalanság, ami már a magyar vásárlói szokásokban is begyűrűzött.
Valami sokkoló történt hirtelen a forinttal: mint aki letörte láncát Letörte 200 napos mozgóátlagot és a trendvonalat.
Orbán Viktor kemény üzenetet küldött Zelenszkijnek: „Ha nincs olaj, nincs pénz” Orbán Viktor szerint Ukrajna olajblokádja már nemcsak gazdasági, hanem politikai kérdés is. A miniszterelnök kemény feltételt szabott: ha nem érkezik olaj, pénz sem lesz.
Barátság-vezeték: azonnal reagált a magyar kormány Ursula von der Leyen bejelentésére, valami nagyon nem stimmel – „Fejezze be Zelenszkijjel a színházat” Brüsszel csak most ébred rá arra, hogy Magyarország és Szlovákia közel ötven napja olajellátási korlátozással szembesül.
Az aranykonvojon nincsen fék: a Tisza-ügyvéd feljelentette nem az ukránokat, hanem a hatóságot – elképesztő váddal Az aranykonvoj ügyvédje feljelentette a magyar hatóságokat.
Németország máris összeomlott, megfeszültek az idegek, a várakozásokba szinte háborús pusztítás épült be Az energiaárak emelkedése és az új inflációs nyomás miatt sokan attól tartanak, hogy veszélybe kerülhet Németország lassan induló gazdasági helyreállása.