Gazdálkodás 2024. november 6. Emelkedik az ukrán búzaár 2024 első hét hónapjában búzaimportunk csaknem felére esett, exportunk kétharmadával nőtt az előző év azonos időszakához képest. Ez a számunkra igen kedvező külkereskedelmi tendencia azonban ma már nem értékelhető helyesen az ukrajnai termés és export helyzete, kilátásai nélkül.
Gazdálkodás 2023. augusztus 23. A termelés költsége nőtt, az árak visszaestek, százezret buknak hektáronként Befejeződött a búza aratása Tolnában, már csak értékesíteni kellene a terményt, de ez sajnos nem ilyen egyszerű – írja a Teol.hu.
Közélet 2023. március 9. Befékezett az ukrán búza importja, de nagy készletek nyomják a piacot Nincs igény a búzára, sem a hazai felhasználók, sem az exportőrök nem vásárolnak, és ha ez a helyzet nem változik, előfordulhat, hogy az egymillió tonnát is megközelítheti az átmenő készlet. A jövő évi termés pedig az eddig kedvező időjárás és a jócskán megnőtt vetésterület miatt akár bő kétmillió tonnával is nagyobb lehet a tavalyinál.
Élelmiszer 2023. február 4. Növekvő költségek mellett kényszerülnek árcsökkentésre a malmok Bár a liszt árán a búzakészleteik bekerülési ára és a költségnövekedéseik alapján a malmoknak emelniük kellene, most mégis némi árcsökkentés következik, amit az import által lenyomott búzaárak kényszerítenek ki. Az ukrán termény megjelenése hosszabb távon is átrendezheti a gabonapiacot.
Élelmiszer 2023. február 2. Kis árstoptörténelem – ezt hozták eddig a hatósági árak, de kitartanak-e április végéig? Konszolidáció várható az élelmiszerpiacon, a jelenlegi állás szerint április végéig élő árstopok pedig már az agrártermelők, az élelmiszer-feldolgozók és a kereskedők szerint is több kárt okoznak, mint amennyi előnyt nyújtanak. Veszteségeiket a kereskedők importtal próbálják csökkenteni, ez pedig tönkreteszi az elmúlt években pozitívan alakult kapcsolatokat a termékpályán.