AGROKÉP
    • Gazdálkodás
      • Növénytermesztés
      • Állattenyésztés
      • Erdőgazdálkodás
      • Kertészet
    • Élelmiszer
      • Feldolgozás
      • Élelmiszerbiztonság
    • Input
      • Agrárgépek
      • Növényvédelem
      • Talajerő-gazdálkodás
    • Borászat
    • Pénz
      • Pályázatok
      • Támogatások
    • Közélet
      • Események
      • Külföldi hírek
    • Világgazdaság
    keresés
    Oldal kiválasztása

    Címke:

    száj- és körömfájás
    Állattenyésztés

    2025. január 29.

    Lengyel gazdák tiltakoztak a német határátkelőhelyeken a száj- és körömfájás miatt
    Lengyel gazdálkodók hétfőn demonstrációkat szerveztek a Németországgal közös határátkelőhelyeken, tiltakozásul a ragadós száj- és körömfájás Lengyelországba kerülésének veszélye miatt, követleve a hátárok lezárását.
    Állattenyésztés

    2025. január 21.

    Száj- és körömfájás: van esély a járvány elkerülésére
    Fokozottabban figyelnek az esetleges tünetekre az állattartók Magyarországon is a Németországban január közepén megjelent fertőző állatbetegség hatására. A lappangási időt figyelembe véve most úgy látszik, nem lesz súlyos ragadós száj- és körömfájás járvány a német esetekből.
    Állattenyésztés

    2025. január 17.

    Az ág is húzza a német gazdákat: hatvanezer pulykát kellett leölni
    Tarol a madárinfluenza, miközben a napokban, 35 év után ismét felütötte a fejét egy szarvasmarha (vízibivaly) állományban a ragadós száj- és körömfájás fertőző betegség.
    Gazdálkodás

    2025. január 17.

    Oroszország január 20-tól betiltotta az uniós állattenyésztési termékek importját
    Az orosz hatóság a Németországban megjelent ragadós száj- és körömfájás terjedésének veszélye miatt tiltotta be az állati eredetű termékek bevitelét az Európai Unió (EU) teljes területéről.
    Állattenyésztés

    2025. január 17.

    Egymilliárd eurónyi értéket bukhat a német agrárium a ragadós száj- és körömfájás miatt
    A német állattartok most már azért aggondnak, hogy német hús- és tejtermékek magas színvonalába vetett bizalom ne sérüljön véglegesen.
    • Kiderült a világ egyik legnagyobb országáról: amerikai invázióra készül, elkezdte felkészíteni a hadseregét – száz éve nem történt ilyen
      VilággazdaságKözélet
      Kiderült a világ egyik legnagyobb országáról: amerikai invázióra készül, elkezdte felkészíteni a hadseregét – száz éve nem történt ilyen

      Bár a terv elméleti és óvintézkedés jellegű, a lépés drámai képet fest az Egyesült Államok és Kanada kapcsolatának romlásáról.

    • Kirobbant a béremelés-háború a magyar boltokban: újabb nagy lánc jelentette be a 2026-os fizetéseket – szívhatja a fogát a Tesco és az Aldi
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Kirobbant a béremelés-háború a magyar boltokban: újabb nagy lánc jelentette be a 2026-os fizetéseket – szívhatja a fogát a Tesco és az Aldi

      A Penny Magyarországon 2026-ban átlagosan 8 százalékkal emeli az értékesítés és logisztika területeken dolgozók bérét, a központi területeken pedig 6 százalékkal, miközben juttatási csomagot is biztosít SZÉP-kártyával, 10 százalékos vásárlási kedvezménnyel és munkába járási támogatással.

    • Hivatalos: eldőlt, átnevezték Magyarország egyik legnagyobb futballklubját – mostantól így hívják
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Hivatalos: eldőlt, átnevezték Magyarország egyik legnagyobb futballklubját – mostantól így hívják

      Tízből kilenc szurkoló így szavazott.

    • Hihetetlen terv: új autópályával kötnék össze Nyugat-Magyarország két nagyvárosát – ez már nem csak a lakosságról szól
      VilággazdaságKözélet
      Hihetetlen terv: új autópályával kötnék össze Nyugat-Magyarország két nagyvárosát – ez már nem csak a lakosságról szól

      Komárom és Székesfehérvár között új, kétszer két sávos gyorsforgalmi út (M200-as) épül, amelynek tervezése előrehaladott szakaszban van, a kivitelezés 2027-ben indulhat és 2030-ra fejeződhet be.

    • Putyin mélységesen csalódott, rászánta magát: orosz gyárak épülnek külföldön – Magyarország is lehet helyszín?
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Putyin mélységesen csalódott, rászánta magát: orosz gyárak épülnek külföldön – Magyarország is lehet helyszín?

      Moszkva állami támogatással külföldi feldolgozóüzemek létrehozását ösztönözné.

    • Óriási fordulat: az amerikai nagybank vételre ajánlja a BMW és a Mercedes részvényeit
      VilággazdaságPénz- és tőkepiac
      Óriási fordulat: az amerikai nagybank vételre ajánlja a BMW és a Mercedes részvényeit

      Mit vár a Goldman a német prémiumgyártóktól idén?

    Miről olvasnál most?

    Agrárgépek
    Állattenyésztés
    Borászat
    Élelmiszer
    Élelmiszerbiztonság
    Erdőgazdálkodás
    Események
    Feldolgozás
    Gazdálkodás
    Input
    Kertészet
    Közélet
    Külföldi hírek
    Növénytermesztés
    Növényvédelem
    Pályázatok
    Pénz
    Talajerő-gazdálkodás
    Támogatások
    • Gazdálkodás
    • Élelmiszer
    • Input
    • Borászat
    • Pénz
    • Közélet
    • Világgazdaság
    • Adatvédelmi tájékoztató
    • Felhasználási feltételek
    • Impresszum
    • Médiaajánlat
    Az agrokep.hu kiadója a Mediaworks Hungary Zrt. © minden jog fenntartva.

    Kövess minket!