A Gazprom részvényei hétfőn olyan mélypontra zuhantak, amilyenre 2009 óta nem volt példa. Az orosz energiacég egykor ezermilliárd dolláros álmot kergetett, most azonban már az is kérdés, hogyan tudja pótolni az elveszített európai piacot.
Miközben Németország az elmúlt években példátlan összegeket fordított a megújuló energiaforrások fejlesztésére, kedden este olyan helyzet alakulhat ki a villamosenergia-piacon, mely újra reflektorfénybe helyezte az európai energiapolitika egyik legvitatottabb kérdését. A villamosenergia-piacon este 9 óra körül 615 euró/MWh-ra (mintegy 247 ezer forint/MWh) emelkedhet az áram ára, ami történelmi rekordnak számít a német piacon.