AGROKÉP
    • Gazdálkodás
      • Növénytermesztés
      • Állattenyésztés
      • Erdőgazdálkodás
      • Kertészet
    • Élelmiszer
      • Feldolgozás
      • Élelmiszerbiztonság
    • Input
      • Agrárgépek
      • Növényvédelem
      • Talajerő-gazdálkodás
    • Borászat
    • Pénz
      • Pályázatok
      • Támogatások
    • Közélet
      • Események
      • Külföldi hírek
    • Világgazdaság
    keresés
    Oldal kiválasztása

    Címke:

    haszonbérleti szerződés
    Közélet

    2024. szeptember 23.

    A haszonbérlet speciális szabályai I.
    Több mint 2 millió hektár földet haszonbérlet útján hasznosítanak ma Magyarországon, jellemzően hosszú távú kiszámíthatóságot biztosítva mind a bérlőnek, mind a bérbeadónak. A főbb szabályok természetesen jól ismertek a gazdálkodók és a bérbeadók előtt is. Dr. Cseh Tibor András, a Magosz főtitkára most induló sorozatában viszont azokat az előírásokat mutatja be az Agrokép hasábjain, amelyek – fontosságuk ellenére – még az érintettek számára sem magától értetődőek.
    Közélet

    2024. június 16.

    Módosítható-e a haszonbérleti díj?
    Bár a termőföldre vonatkozó haszonbérleti szerződést alapesetben csak a felek közös megegyezésével lehet módosítani, vannak kivételek is. Ilyen például a haszonbérleti díj mértéke, amelyet akár egyoldalúan is meg lehet változtatni. Ennek részleteit Dr. Cseh Tibor András, a Magosz főtitkára ezeket mutatja be.
    Közélet

    2024. április 28.

    Mi a teendőnk, ha lejár a haszonbérleti szerződés?
    A magyar termőföldek közel 50 százalékát haszonbérleti szerződés keretében művelik, így kiemelten fontos, hogy tisztában legyünk a szerződés létrejöttének és megszűnésének szabályaival. Dr. Cseh Tibor András, a Magosz főtitkára cikkében ez utóbbit vizsgálja, kifejezetten arra főkuszálva, hogy milyen teendőink vannak a használat megszűnésekor. A téma aktualitását az is jól mutatja, hogy július 1-től várhatóan változás lesz a használat lezárásával kapcsolatos szabályokban.
    • Hiába Kapitány István felhívása, a legnagyobb hőségben omlott össze az áramellátás az agglomerációban
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Hiába Kapitány István felhívása, a legnagyobb hőségben omlott össze az áramellátás az agglomerációban

      Nincs áram több Budapest-környéki településen. Százhalombattán és Szigetszentmiklóson is fennakadások vannak az MVM szerint. A hőhullám miatt jelentősen nőtt az áramfogyasztás, ezért Kapitány István arra kérte a lakosságot szombaton, hogy 18 és 21 óra között lehetőség szerint fogja vissza a fogyasztását.

    • Történelmi rekordon a BUX: a Richter vezette a tőzsdei ralit
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Történelmi rekordon a BUX: a Richter vezette a tőzsdei ralit

      Történelmi csúcson, 139 790,13 ponton zárta a hetet a BUX-index, miután a Magyar Nemzeti Bank 6 százalékra csökkentette az alapkamatot és drasztikusan javította inflációs prognózisát. Bár a tőzsdei összforgalom 137,5 milliárd forintra apadt, a Richter 4,52 százalékos szárnyalásával a hét abszolút nyertese lett.

    • Nem bírja már a tempót a Google: korlátozni kellett a Meta mesterséges intelligenciáját, akkora lett a roham a számítási kapacitásért
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Nem bírja már a tempót a Google: korlátozni kellett a Meta mesterséges intelligenciáját, akkora lett a roham a számítási kapacitásért

      Közben a Meta már fejleszti a saját AI-infrastruktúráját.

    • Sorra zárja be boltjait a lakberendezési lánc, a beosztottaknak semmit nem mondtak – meg sem várják a júliust, annyira nincs pénz
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Sorra zárja be boltjait a lakberendezési lánc, a beosztottaknak semmit nem mondtak – meg sem várják a júliust, annyira nincs pénz

      Egyes üzletek már június végén befejezik működésüket.

    • Kánikula: felszólított a miniszter, csak indokolt, halaszthatatlan esetben keressék fel a sürgősségi osztályokat és vigyenek magukkal vizet – 42 fok is lehet
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Kánikula: felszólított a miniszter, csak indokolt, halaszthatatlan esetben keressék fel a sürgősségi osztályokat és vigyenek magukkal vizet – 42 fok is lehet

      Csak sürgős, indokolt helyzetekben keressék fel a betegek a sürgősségi osztályokat, mert az alapból is leterhelt ellátást a kánikula további kihívások elé állítja, kérte a közösségi oldalán az egészségügyi miniszter, aki javasolja, hogy vigyünk magunkkal folyadékot, ha orvoshoz megyünk. Ha valaki nincs közvetlen életveszélyben, vagy nem érez súlyosabb tüneteket, az első körben a háziorvost, vagy az ügyeletet hívja fel.

    • Bejelentést tett a luxus autómárka, Ficó tombolhat: indul a mentőakció, elvinnék a teljes gyártást - sokkolhatja a munkásokat, mennyiért kell dolgozniuk
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Bejelentést tett a luxus autómárka, Ficó tombolhat: indul a mentőakció, elvinnék a teljes gyártást - sokkolhatja a munkásokat, mennyiért kell dolgozniuk

      A háttérben költségcsökkentési szempontok állnak, és a németországi gyárak hosszú távú megmentése áll, mert jelenleg elkeserítő tendenciát mutatnak.

    Miről olvasnál most?

    Agrárgépek
    Állattenyésztés
    Borászat
    Élelmiszer
    Élelmiszerbiztonság
    Erdőgazdálkodás
    Események
    Feldolgozás
    Gazdálkodás
    Input
    Kertészet
    Közélet
    Külföldi hírek
    Növénytermesztés
    Növényvédelem
    Pályázatok
    Pénz
    Talajerő-gazdálkodás
    Támogatások
    • Gazdálkodás
    • Élelmiszer
    • Input
    • Borászat
    • Pénz
    • Közélet
    • Világgazdaság
    • Adatvédelmi tájékoztató
    • Felhasználási feltételek
    • Impresszum
    • Médiaajánlat
    Az agrokep.hu kiadója a Mediaworks Hungary Zrt. © minden jog fenntartva.

    Kövess minket!