A legtöbb bank júliustól megemeli a számladíjakat, így egyre nagyobb különbségek alakulhatnak ki az egyes bankszámlák költségei között. Az MNB szerint ugyanakkor tudatos számlaválasztással és a kedvezmények kihasználásával évente akár 30 ezer forintot is megspórolhatnak az ügyfelek.