AGROKÉP
    • Gazdálkodás
      • Növénytermesztés
      • Állattenyésztés
      • Erdőgazdálkodás
      • Kertészet
    • Élelmiszer
      • Feldolgozás
      • Élelmiszerbiztonság
    • Input
      • Agrárgépek
      • Növényvédelem
      • Talajerő-gazdálkodás
    • Borászat
    • Pénz
      • Pályázatok
      • Támogatások
    • Közélet
      • Események
      • Külföldi hírek
    • Világgazdaság
    keresés
    Oldal kiválasztása

    Címke:

    Csősz Tibor MOSZ
    Gazdálkodás

    2024. július 17.

    Aratás: kevés a jó minőségű búza, jön a lisztáremelés
    Kevés jó minőségű búza termett idén Magyarországon, és az exportőrök, a malomipar, illetve a takarmánykeverők versengenek a terményért. Ennek megfelelően némi áremelkedés is látszik, bár ettől még a termelők számára keserű az idei aratás, hiszen veszteségesek lesznek, a malmok pedig hamarosan nagyobb mértékben emelik a liszt árát.
    Gazdálkodás

    2024. július 5.

    Gyengébb a búza minősége a vártnál
    A jelek szerint a minőség jelenti a legnagyobb problémát az idei búzatermésnél, és a reméltnél nagyobb arányban csúszik le a termény a piacon kevesebbet érő takarmánykategóriába. Az idei aratás keserűsége, hogy az árak csökkentek az elmúlt hetekben, és az átlagos színvonalon termelők számára nem hoznak nyereséget.
    Gazdálkodás

    2023. november 18.

    „Össze kell rakni” a birtokokat, ellenkező esetben elvérzik a magyar gabonatermelés
    Változtatni kell a gabonatermelésen, a gazdálkodóknak a hatékonyság növelése érdekében szövetkezniük kell, és egyesíteniük a kisebb táblákat, ellenkező esetben elvéreznek az ukrán és orosz konkurenciával szemben – mondta a Világgazdaságnak Lakatos Zoltán a Gabonaszövetség feldolgozói tagozatának elnöke.
    Gazdálkodás

    2023. október 14.

    Még mindig a mélyben vannak a gabonaárak és a kukoricatermés is gyengébb a vártnál
    Az előzetes várakozásokkal ellentétben nem lesz csúcstermés kukoricából és napraforgóból sem itthon, és az is eldőlt, hogy a tavalyi aszályos év gyenge átlagai után az idei jobb hozamokkal is veszteséget kell elkönyvelniük a növénytermesztőknek.
    Gazdálkodás

    2023. július 12.

    Nagy feszültségek a gabonapiacon, szűkülnek az exportlehetőségek
    A búza minőségével nincs probléma, a mennyiséggel már több, de az igazi gondot az árak és a piaci lehetőségek jelentik a gabonatermelőknek – derül ki a piaci szakértők nyilatkozataiból.
    • Magyar Péter és az erős forint összehozta: a Nestlé lehet az első fecske, gyárbezárási hullám söpörhet végig Magyarországon
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Magyar Péter és az erős forint összehozta: a Nestlé lehet az első fecske, gyárbezárási hullám söpörhet végig Magyarországon

      Az erős forint, a továbbra is lagymatag német növekedés mellett Magyar Péter hibás gazdaságpolitikai lépései óriási feszültséget okoznak a feldolgozóipari vállalatok körében

    • „Egységes, kiszámítató, és nyilvános szabályokat teremtünk minden vállalkozás számára” – Magyar Péter napirend előtti felszólalásával kezdődött a kétnapos rendkívüli ülés
      VilággazdaságKözélet
      „Egységes, kiszámítató, és nyilvános szabályokat teremtünk minden vállalkozás számára” – Magyar Péter napirend előtti felszólalásával kezdődött a kétnapos rendkívüli ülés

      Az adóváltozásokról is beszélt a miniszterelnök parlamenti napirend előtti felszólalásában.

    • Gyümölcsháború robbant ki: az orosz korlátozás Közép-Európára terelheti a török árut – ezt a magyarok is megérezhetik
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Gyümölcsháború robbant ki: az orosz korlátozás Közép-Európára terelheti a török árut – ezt a magyarok is megérezhetik

      Az orosz-ukrán konfliktus válthatott ki gyümölcsháborút.

    • Halálos rakétatámadás ért egy gabonaszállító hajót Odessza közelében
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Halálos rakétatámadás ért egy gabonaszállító hajót Odessza közelében

      Tíz ember meghalt.

    • Feltámadt a forint, az euró és a dollár is olcsóbb – megkönnyebbültek a befektetők, lefordult az olaj ára
      VilággazdaságPénz- és tőkepiac
      Feltámadt a forint, az euró és a dollár is olcsóbb – megkönnyebbültek a befektetők, lefordult az olaj ára

      Javult a piaci hangulat hétfő délelőtt a tőzsdéken. Az olaj ára három százalékos emelkedséből fordult le, a forint lendületbe jött az euró és a dollár ellenében is.

    • Hidegzuhany: sokkoló hírt közölt a Tisza-kormány minisztere az üzemanyagárakról –„A piac majd eldönti”
      VilággazdaságMagyar gazdaság
      Hidegzuhany: sokkoló hírt közölt a Tisza-kormány minisztere az üzemanyagárakról –„A piac majd eldönti”

      A tárcavezető szerint az árakat a piacnak kell meghatároznia.

    Miről olvasnál most?

    Agrárgépek
    Állattenyésztés
    Borászat
    Élelmiszer
    Élelmiszerbiztonság
    Erdőgazdálkodás
    Események
    Feldolgozás
    Gazdálkodás
    Input
    Kertészet
    Közélet
    Külföldi hírek
    Növénytermesztés
    Növényvédelem
    Pályázatok
    Pénz
    Talajerő-gazdálkodás
    Támogatások
    • Gazdálkodás
    • Élelmiszer
    • Input
    • Borászat
    • Pénz
    • Közélet
    • Világgazdaság
    • Adatvédelmi tájékoztató
    • Felhasználási feltételek
    • Impresszum
    • Médiaajánlat
    Az agrokep.hu kiadója a Mediaworks Hungary Zrt. © minden jog fenntartva.

    Kövess minket!