A gazdasági és energetikai miniszer szerint új szakaszába lépett a magyar villamosenergia-hálózat fejlesztése: megnyílt az a másfél milliárd eurós európai uniós finanszírozású pályázat, amely a hálózat korszerűsítését és bővítését szolgálja. Kapitány István elmondta, hogy a program révén csaknem ötezer megawattnyi új, döntően megújuló energiatermelő kapacitás csatlakozhat a rendszerhez, valamint okosmérők telepítésére is lehetőség nyílik.
Nem pánikszerű kivonulás, sokkal inkább tudatos stratégia a közép- és dél-európai üzletek bezárása – állítja a Carrefour francia kiskereskedelmi lánc menedzsmentje.