AGROKÉP
    • Gazdálkodás
      • Növénytermesztés
      • Állattenyésztés
      • Erdőgazdálkodás
      • Kertészet
    • Élelmiszer
      • Feldolgozás
      • Élelmiszerbiztonság
    • Input
      • Agrárgépek
      • Növényvédelem
      • Talajerő-gazdálkodás
    • Borászat
    • Pénz
      • Pályázatok
      • Támogatások
    • Közélet
      • Események
      • Külföldi hírek
    • Világgazdaság
    keresés
    Oldal kiválasztása

    Címke:

    2023. évi egységes kérelmek
    Pénz

    2023. július 8.

    Több mint négymillió hektárra alkalmazzák az AÖP előírásait
    Az előzetes várakozásokat meghaladva 62 ezer kérelmen keresztül 4,072 millió hektárra nyújtottak be támogatási igényt a gazdálkodók az Agroökológiai Programra.
    Pénz

    2023. április 24.

    Megjelent a 2023. évi egységes kérelem benyújtásáról szóló Kincstár Közlemény
    Gazdálkodás

    2023. április 20.

    Egységes kérelmek: idén nincs szankciós időszak, aki késik bukja a támogatást
    Az idén januárban indult új Közös Agrárpolitika korábbaikhoz képest jelentősen megváltozott szabályrendszere komoly feladat elé állítja a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarát, amelynek falugazdászai minden évben mintegy 110 ezer egységes kérelmet nyújtanak be, és segítik ezáltal a támogatások maradéktalan lehívását. Az új előírásokra tekintettel idén nem lesz szankciós időszak, június 9-ig adhatók be a kérelmek.
    Gazdálkodás

    2023. április 20.

    Indul a 2023. évi egységes kérelmek benyújtása
    Megjelentek a Közös Agrárpolitika új támogatási időszakának egységes kérelmek benyújtásához szükséges jogszabályai, így a gazdálkodók a már megismert szakmai tartalom mentén 2023. április 20-a, azaz ma estétől 2023. június 9-ig szankciómentesen nyújthatják be kérelmeiket a Magyar Államkincstár elektronikus felületén.
    • Vucic őrült terve teljesen kiverte a biztosítékot a Balkánon: egy szakértő magyarázta el, mi a probléma az Ibar folyó elterelésével
      VilággazdaságKözélet
      Vucic őrült terve teljesen kiverte a biztosítékot a Balkánon: egy szakértő magyarázta el, mi a probléma az Ibar folyó elterelésével

      Az Ibar folyó elterelésével fenyegetőzik a szerb elnök, ami közvetlenül érintené a koszovói vízellátást biztosító rendszert.

    • Elege lett a Fidesz frakcióvezetőjének: Bóka János számon kérte a Tisza-kormányon a választási ígéreteit
      VilággazdaságKözélet
      Elege lett a Fidesz frakcióvezetőjének: Bóka János számon kérte a Tisza-kormányon a választási ígéreteit

      Duplázódó támogatások, béremelés, olcsóbb élelmiszerek és kedvezőbb benzinár is szerepelt a kampányígéretek között, a Fidesz szerint azonban ezekből száz nap alatt sem lett semmi.

    • Brutális bírság az iváncsai akkugyárnak: 100 millióra büntette meg a kormányhivatal munkavédelmi hiányosságok miatt
      VilággazdaságKözélet
      Brutális bírság az iváncsai akkugyárnak: 100 millióra büntette meg a kormányhivatal munkavédelmi hiányosságok miatt

      Az iváncsai akkugyár augusztus 13-án 100 millió forintos bírságot kapott.

    • Szolnoki szemétbotrány: Gajdos László nekiment a Mohunak, felszólította a helyzet megoldására – „A Mohu nem vette észre, hogy rendszerváltás történt áprilisban”
      VilággazdaságKözélet
      Szolnoki szemétbotrány: Gajdos László nekiment a Mohunak, felszólította a helyzet megoldására – „A Mohu nem vette észre, hogy rendszerváltás történt áprilisban”

      Napok óta akadozik a hulladékszállítás Szolnokon.

    • "Péter nem küldött nekem semmit" – pert indít Havasi Bertalan jogos járandósága kifizetéséért
      VilággazdaságKözélet
      "Péter nem küldött nekem semmit" – pert indít Havasi Bertalan jogos járandósága kifizetéséért

      A Fidesz kommunikációs igazgatója Ruff Bálintot, a Miniszterelnökséget vezető minisztert, valamint államtitkárát, Ducsay Zsuzsannát is bírálta.

    • Vlagyimir Putyin váratlanul elismerte: kárt okoznak az orosz gazdaságnak az ukrán dróntámadások – állami programot indítana az infrastruktúra helyreállítására
      VilággazdaságNemzetközi gazdaság
      Vlagyimir Putyin váratlanul elismerte: kárt okoznak az orosz gazdaságnak az ukrán dróntámadások – állami programot indítana az infrastruktúra helyreállítására

      Az orosz gazdaság növekedését az elnök „szerény, de pozitív” jelzővel írta le.

    Miről olvasnál most?

    Agrárgépek
    Állattenyésztés
    Borászat
    Élelmiszer
    Élelmiszerbiztonság
    Erdőgazdálkodás
    Események
    Feldolgozás
    Gazdálkodás
    Input
    Kertészet
    Közélet
    Külföldi hírek
    Növénytermesztés
    Növényvédelem
    Pályázatok
    Pénz
    Talajerő-gazdálkodás
    Támogatások
    • Gazdálkodás
    • Élelmiszer
    • Input
    • Borászat
    • Pénz
    • Közélet
    • Világgazdaság
    • Adatvédelmi tájékoztató
    • Felhasználási feltételek
    • Impresszum
    • Médiaajánlat
    Az agrokep.hu kiadója a Mediaworks Hungary Zrt. © minden jog fenntartva.

    Kövess minket!